Laukos
Dārzeņi un augļi

Foto. Ķirbju zupa un kliņģeris – Centrāltirgus ieskandina 88 gadu jubileju0


Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā svin tirgus 88 jubileju.
Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā svin tirgus 88 jubileju.
Foto: Timurs Subhankulovs

Dzimšanas dienas svinības Rīgas Centrāltirgū (RCT) šodien aizrit rudenīgās noskaņās. Sakņu paviljonu ieskandina saksofona un sintezatora skaņas, gaisā virmo kafijas smaržas un cilvēki mielojas ar siltu ķirbju zupu, bet saldajā nogaršo jubilejas kliņģeri. “Būtu jauki, ja šādas svinības notiktu biežāk,” vērtē omulīgās kundzes Maija un Antonija, kas labprāt izbauda svinīgo noskaņu, kas valda tirgū.

Cer uz tirgus attīstību

“Tirgus svin savus svētkus divas dienas. Šīsdienas aktivitātes tiek veltītas tieši tirgotājiem. Cienājam ar kliņģeriem, kas izcepti astotnieka formā, tēju un kafiju, kā arī ķirbju zupu, kas gatavota pēc nedaudz neparastākas receptes, nekā ierasts,” stāsta šī pasākuma organizatore un biedrības “Radošuma meka” projektu vadītāja Asnāte Avotniece. Par muzikālo daļu rūpējas saksofonists Zintis Žvarts un pianists Romāns Vendiņš. Tāpat gan pārdevējiem, gan tirgus ciemiņiem ir iespēja nofotografēties ar foto kastes “Fobo” palīdzību un par piemiņu no pasākuma saņemt bildes.

“Rītdien svētku programma ir vēl plašāka, jo pa visu RCT teritoriju notiks slēpņošanas spēle, kas īpaši patiks ģimenēm ar bērniem. Būs arī balvas – veselīgie rudens gardumi. Tāpat visas dienas garumā būs atvērtas radošās darbnīcas.” Pasākuma organizatore skaidro, ka slēpņošanas spēle nedaudz līdzinās orientēšanās pasākumiem. “Centrāltirgus paviljonos un arī atklātajā teritorijā būs izvietoti punkti, kas dalībniekiem būs jāatrod. Tajos slēpsies atbildes uz jautājumiem, kas būs kontrollapās. Jāsvin no sirds, jo 88 gadi ir skaists skaitlis. Ceram uz bezgalīgu tirgus attīstību un, lai viss iet augšup.”

Ar zupu pabaros 300 cilvēkus
Par svētku saldajiem un sāļajiem kliņģeriem parūpējusies konditoreja “Viestardi” no Kroņauces, savukārt neparasto ķirbju zupu gatavo šefpavāre Diāna Bīlmane Ozoliņa, kas pārstāv ēdināšanas uzņēmumu “Stirna&Avokado” Siguldā. “Izmantošu tikai mūsu zemē augušos, sezonas dārzeņus. Protams, ķirbjus, sīpolus un arī selerijas saknes, kuras ikdienā gatavojot, izmantojam diezgan reti. Pievienošu arī grūbas, kas arī ir gana aizmirsts produkts, lai gan dot sāta sajūtu, ir pieejams un samērā lēts,” recepti atklāj D. Bīlmane Ozoliņa. Šefpavāre šodien plāno pagatavot piecdesmit litrus zupas, tādējādi pabarojot aptuveni 300 cilvēks.

Tirgum novēl veiksmi
Tirgus apmeklētājas Maija un Antonija tirgū ieradušās, lai iepirktos un, protams, arī iedzertu kafiju, uzkostu kliņģeri un nosvinētu svētkus. “Šeit ir ļoti jauki, vēlētos, lai tirgum biežāk būtu dzimšanas diena,” smejoties saka kundzes. “Visapkārt dzīvespriecīgi cilvēki un kopumā patīkama atmosfēra. Arī nofotografējāmies un bildes sanāca skaistas. Uz tirgu nākam bieži. Pērkam gan ēdienu, gan arī citas preces, piemēram, šodien nopirku zābakus,” lepojas Maija. Centrāltirgum viņas dzimšanas dienā vēl veiksmi. Baudīt svinības ir ieradušies arī četri tūristi no Itālijas, kas plāno apceļo visas trīs Baltijas valstis. Mielojoties ar ķirbju zupu, viņi slavē Rīgas viesmīlību un uzteic svinīgo pasākumu.

LA.lv