Laukos
Politika

FOTO: Lauki pašā Rīgas sirdī0

Foto: LETA

Visu sestdienu rīdzinieki un galvaspilsētas viesi 11. novembra krastmalā Latvijas simtgades svinību ietvaros var apmeklēt lielpasākumu “Lauki ienāk pilsētā”.

Pasākuma dalībnieki pārstāv nozīmīgākās lauksaimniecības jomas, produktus, pakalpojumus un ar lauksaimniecību saistītas izglītības iestādes, veidojot stāstu par Latvijas lauku vēsturi un mūsdienīgu saimniekošanu un dzīvi laukos.

Diena sākā ar lauksaimniecības tehnikas parādi, kurā no Rīgas Motormuzeja cauri Rīgai uz 11. novembra krastmalu brauca vēsturiskā un mūslaiku lauksaimniecības tehnika, parādot tehnikas attīstību simt gadu laikā. Apmeklētāji krastmalā var iepazīt dzīvi un darbu Latvijas laukos, jauniešu izglītības iespējas, modernākās tehnoloģijas, graudkopību, lopkopību, dārzkopību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, bioloģisko lauksaimniecību un amatniecību.

“Lauki ienāk pilsētā” – tas nozīmē, ka ikviens var pamēģināt, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Var uzzināt, kā rodas piens, top maize, kā rodas medus. Pašā Rīgas centrā var aplūkot īstas graudu kaltes un milzīgu graudu bunkuru, iekāpt traktorā vai kombainā, apskatīt mājlopus.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti
LA.lv