Laukos
Gaļa un zivis

Gada pirmajā nedēļā Latvijas mežos konstatētas 40 no ĀCM nobeigušās mežacūkas0


Meža cūka mežā Daugavpils novada Demenes pagastā
Meža cūka mežā Daugavpils novada Demenes pagastā
Foto: LETA, Ivars Soikāns

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori jaunā gada pirmajā nedēļā konstatējuši 40 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt vīruss pirmoreiz konstatēts Kuldīgas novada Padures pagastā, kur atrasts viens beigts dzīvnieks, liecina PVD informācija.

Kuldīgas novadā sērga konstatēta arī iepriekš, un arī pirmajā gada nedēļā šajā novadā – Kabiles pagastā atrastas trīs, bet Rendas pagastā – viena beigta mežacūka.

Savukārt lielākais beigto dzīvnieku skaits – septiņi – konstatēts Talsu novada Ģibuļu pagastā. Seši beigti dzīvnieki atrasti Dobeles novada Naudītes pagastā, bet pa trijiem – Neretas novada Zalves pagastā un Burtnieku novada Ēveles pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 40 dzīvniekiem 14 novadu 20 pagastos.

Savukārt pagājušajā gadā ĀCM tika konstatēts 1431 mežacūkai 83 novadu 265 pagastos. Sērga skāra arī astoņas saimniecības, līdz ar to kopumā pērn nācās likvidēt 19 914 mājas cūkas.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv