Laukos
Bizness

Maiznieku gada produkts – dārzeņmaize0

Publicitātes foto

Pēc tam, kad vairākus gadus maize rauga un glutēna dēļ zināmā mērā bija nonākusi nežēlastībā, zaudējot pozīcijas tādām modes lietām kā, piemēram, galetes, šogad situācija ir strauji mainījusies. Maize atkal nākusi godā, turklāt – tandēmā ar dārzeņiem.

Paši maiznieki atzīst, ka maizes noiets beidzot aug un tas ir tādēļ, ka izdevies uzķert izlutinātā pircēja vēlmi iegādāties interesantāku produktu. Līdz ar to savulaik vien tirdziņos redzētās mājražotāju dārzeņmaizes šogad masveidā sākuši cept arī lielražotāji. Tādēļ veikalos nu var nopirkt maizi ar spinātiem, pastinakiem, bietēm, pētersīļiem, baltajām pupiņām, turku zirņiem, burkāniem, turklāt kviešu miltus papildinājušas auzu pārslas, saulespuķu sēklas, linsēklas.

Tiesa, maizes patēriņā joprojām vēl ir izaugsmes iespējas, īpaši attiecībā uz latvietim tik ierasto rudzu maizi, kuras patēriņš samazinās. Šajā sakarā varētu pašpikot no Somijas pieredzes, kur rudzu maize ir nacionālais produkts, tāpēc tur izveidota īpaša atbalsta programma rudzu audzēšanas motivēšanai un maizes patēriņa veicināšanai valstī.

LA.lv