Laukos
Mežsaimniecība

Gada sākumā lietus dēļ kokmateriālu izvešanai slēgti 16% lauku ceļu0

Foto LETA

Šā gada pirmajā nedēļā ilgstošā lietus dēļ 16% pašvaldību, valsts AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un citu īpašnieku ceļi bija slēgti kokmateriālu transportēšanai, informēja LVM komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks.

“Ilgstošais lietus ir atstājis būtisku ietekmi uz ceļu nestspēju. Gada pirmajā nedēļā ap 6000 kilometri (16%) pašvaldību, LVM un citu īpašnieku ceļi bija slēgti kokmateriālu transportēšanai,” sacīja Sedlenieks.

Lai mazinātu ietekmi uz paliekošajām mežaudzēm un būtiski nebojātu augsni ar traktortehniku pārmitros apstākļos, LVM patlaban izstrādā cirsmas, kas atrodas salīdzinoši sausākās vietās. Iestājoties salam, tiks izstrādātas arī slapjās cirsmas.

Vienlaikus Sedlenieks norādīja, ka pozitīvu ieguvumu LVM saimnieciskajai darbībai dod iepriekšējo gadu investīcijas meža autoceļu un meliorācijas sistēmu attīstīšanā un uzturēšanā.

“Pateicoties kvalitatīvo ceļu tīklam, lai arī ar grūtībām un samazinātā apjomā uzņēmums varēja piegādāt kokmateriālus saviem klientiem. Šonedēļ, kad laukā mazliet piesalst, varam būtiski palielināt kokmateriālu transportēšanas apjomu,” pastāstīja LVM komunikācijas speciālists.

Viņš atzina, ka ilgstošās lietavas apgrūtina arī mežkopības darbus, piemēram, augsnes gatavošanu, jauno mežaudžu aizsardzību pret dzīvnieku bojājumiem, izmantojot repelentus, jo lietus mazina to iedarbību. Tāpat ir samazinājies arī darba ražīgums jaunaudžu kopšanā.

Jau ziņots, ka saistībā ar plūdiem mežsaimniecībā 28.decembrī tika izsludināta valsts mēroga dabas katastrofa. Kā norādīja krīzes vadības padomē, lēmums bija nepieciešams, lai nozares uzņēmumi atsevišķu līgumsaistību neizpildes rezultātā netiktu sodīti, piemēram, plūdu dēļ laikā nepabeidzot Eiropas Savienības (ES) finansētus projektus vai arī nespējot nokārtot finansiālās saistības ar kredītiestādēm. Padomes lēmums var tikt izmantots arī kā arguments gadījumos, ja, piemēram, Lauku atbalsta dienests vai kredītiestādes ar sankcijām vēršas pret plūdos cietuša mežsaimnieka, jo tas nav laikā izpildījis līgumsaistības. Šādos gadījumos šo jautājumu varēs izskatīt kā “force majeure” apstākli.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
17 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
18 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
7 stundas