Laukos
Gaļa un zivis

Gada uzņēmums zivsaimniecībā – Ventspils “BraDava”0

Foto – Gatis Dieziņš

Šovakar Jūrmalas Kultūras centrā Majoros tiek sveikti Zemkopības ministrijas (ZM) Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2017” laureāti un vecināšanas balvu saņēmēji– zivsaimniecības nozares labākie uzņēmēji un jaunie darbinieki.

Laureāta balvu nominācijā “Gada zvejas uzņēmums” saņēma SIA “BraDava” un tās vadītājs Aleksandrs Blohins. Uzņēmuma darbības virzieni ir zvejniecība, zivju saldēšana un zivju filejas ražošana.
Uzņēmumam pieder trīs zvejas kuģi, kuri Baltijas jūrā zvejo brētliņas, reņģes un mencas.

Tāpat tika pasniegtas balvas nominācijā “Gada akvakultūras uzņēmums”, kur galveno balvu saņēma SIA “Vlakon” un tās vadītāja Aļona Kozule, bet ominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” par labāko atzīta SIA “KH Select” un tās vadītājs Hans Mollers Rasmussens.

Nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” laureāta titulu ieguva Reinholds Miķelsons, kurš ir atbildīgs par kuģu un to komandu darbu vairākos uzņēmumos.

Arī šogad tika pasniegta balva īpašajā nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”, par laureātu šajā nominācijā kļuva Engures novada individuālais komersants “Reinis B” un tā vadītāja Alla Bečere.

Savukārt balva “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” šogad piešķirta biedrības “Latvijas Zvejnieku federācija” valdes priekšsēdētājam Ēvaldam Urtānam, kurš, būdams arī Latvijas Zivsaimniecības pētniecības institūta pētnieks, sava mūža darbu veltījis piekrastes zvejniecības saglabāšanai un attīstībai.

Balva “Lielais loms” iedibināta 2015.gadā un ir augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Zemkopības ministrija ik gadu rīko arī lauksaimniecības nozares konkursu “Sējējs” un mežsaimniecības konkursu “Zelta čiekurs”.

LA.lv