Laukos

Galerija. Skolēni pirms Jāņiem izveidojuši “Govju parādi”0

Foto: “Siera klubs”

Biedrība “Siera klubs” tieši pirms gada, pirms Jāņiem Zemkopības ministrijā atklāja gleznu izstādi “Jāņu siera ceļš”, savukārt šogad saistībā ar Jāņu siera popularizēšanu iekārtota izstāde “Latvijas govju parāde”.

“Mazas un lielākas gotiņas, smaidīgas, nopietnas, melnas, baltas, dzeltenas, raibas… Kāda to lielākā vērtība? Šīs gotiņas gatavoja bērni un jaunieši, dažādu mācību iestāžu audzēkņi. “Siera klubs” sadarbībā ar Ogres tehnikumu šo radošo darbu konkursu pieteica saistībā ar Latvijas simtgadi un pasākumu “Lauki ienāk pilsētā”. Atsaucās 17 dalībnieki: no Alūksnes, Aizputes, Alojas, Rojas, Dagdas, Vecumnieku, Krimuldas, Rēzeknes, Liepājas mākslas un mūzikas skolām, no Ogres tehnikuma, Rīgas Tūrismas un radošās industrijas tehnikuma,” stāsta biedrības vadītāja Vanda Davidanova.

Kopā konkursā iesniegti 30 darbi. Žūrija izvēlējās labākos, un gotiņas turpinās ceļot: tagad tās ir Rīgā, 4.augustā tās būs Rēzeknē svētkos “Latvijas novadu Siera diena”, bet 8.septembrī atgriezīsies Rīgā, Krastmalā, grandiozajā pasākumā “Lauki ienāk pilsētā”, ko organizē Zemkopības ministrija un nodibinājums “Latvijas Lauksaimniecības attīstībai”.

“Govju parādes” tapšanā iesaistījusies arī AS “Jaunpils pienotava”, SIA “Jēkabpils piena kombināts” un Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība.

Galerijas nosaukums

LA.lv