Laukos
Gaļa un zivis

“Gallusman” nepadodas, par spīti šķēršļiem Latvijā veidot olu produkcijas ražotni1


Uz Vanšu tilta pirms Ukrainas prezidenta ierašanās vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju
Uz Vanšu tilta pirms Ukrainas prezidenta ierašanās vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Ukrainas un Latvijas investoru grupas “Ovostar Union” uzņēmums “Gallusman” joprojām ir apņēmības pilns Latvijā veidot jaunu olu produkcijas ražotni, aģentūrai LETA teica “Gallusman” līdzīpašnieks Arnis Veinbergs.

Šī apņēmība uzņēmumam ir neraugoties uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) apturēto Ogres novada domes pieņemto lokālplānojumu tās tapšanai potenciālajiem zemesgabaliem Ogres novada Madlienas pagastā.

Jautājums par reģionu attīstību

“Man ir grūti komentēt šo Pūces kunga lēmumu. Jāizsaka liela nožēla par šādu lēmumu,” sacīja Veinbergs, norādot, ka ne viņam vērtēt lēmuma iemeslus, bet valsts iestāžu pārziņā ir lemt, vai Ogres novadam šāda ražotne ir nepieciešama.

Veinbergs teica, ka “Gallusman” ražotnes tālākais liktenis ir atkarīgs no Ogres novada domes lēmuma. “Jautājums, vai Ogres novadam šis projekts ir, vai nav vajadzīgs. Otrs jautājums, vai VARAM saskata nepieciešamību attīstīt reģionus vai nē,” retoriski vaicāja Veinbergs. Vienlaikus viņš apliecināja apņēmību celt rūpnīcu, ja tāda iespēja būs.

Meklē vietas arī citur

Veinbergs pieļāva, ka Ogres novada domes pieņemtā lokālplānojuma zemesgabaliem Ogres novada Madlienas pagastā apturēšana projektu par olu produktu ražotnes izveidi novilcinās vēl par vairākiem mēnešiem. Vienlaikus viņš atzina, ka “Gallusman” joprojām izskata citas ražotnes izveidei potenciālas vietas Latvijā.

“Ir daudz iestrāžu, kuras mēs patlaban izskatām, lai aktualizētu un turpinātu projektu,” viņš sacīja, konkrētas citas potenciālās ražotnes izveides vietas neatklājot komercnoslēpuma dēļ.

LETA jau ziņoja, ka Pūce ir apturējis Ogres novada domes pieņemto lokālplānojumu zemesgabaliem Ogres novada Madlienas pagastā, kur tiek apsvērtas iespējas veidot olu un olu produktu ražotni.

Kā skaidroja ministrs, lokālplānojuma pārsūdzēšanas termiņa laikā tikuši saņemti vairāki iesniegumi, ar lūgumu ministram apturēt šos Ogres domes pieņemtos saistošos noteikumus, tāpēc sākta pārbaude, kurā konstatēti vairāku likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumi, tāpēc pieņemts lēmums apturēt saistošos noteikumus.

Uzziņa:

Jau ziņots, ka “Gallusman” Latvijā vēlas veidot jaunu olu produkcijas ražotni, ražotnes atrašanās vietai izskatot vairākus variantus – Ogres, Valkas un Tukuma novadus. Uzņēmums ražotnes izveidē līdz 2026.gadam plāno investēt vismaz 85 miljonus eiro un radot līdz 200 jaunu darbavietu.

Saistītie raksti

“Gallusman” iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi.

Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100×280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnu mēslu.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
9 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
10 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē plāno virzīt Boitmani, sasaukta ārkārtas sēde
18 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Lidosta “Rīga” izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
1 stunda