Gaļa un zivis, Gaļas lopkopība

Ganāmpulki kļūst arvien baltāki

Šarolē šķirne radīta Francijā, un šobrīd tā ir ne tikai populārākā gaļas liellopu šķirne Latvijā, to kā pirmo izvēlas arī citu Eiropas valstu audzētāji.

Šarolē ir baltas krāsas govs ar muskuļotām krūtīm, platu un stingru muguru, platu galvu un platu pieri. Teliņu dzimšanas svars ir ap 42 kg, atšķiršanas vecums 212 dienas (atšķiršanas svars 260 kg). Pirmās lecināšanas laiks Šarolē telēm pārraudzības ganāmpulkos – 622 dienu vecumā, pirmā atnešanās – 1003 dienu vecumā. Dzemdības var sagādāt sarežģījumus, jo teļiem ir lielas galvas.

Viens no lielākajiem Šarolē dzīvnieku ganāmpulkiem ir šķirnes audzētavā SIA Vacca Ilūkstē. Haralds Āboliņš šo šķirni izvēlējies, analizējot pieprasījumu Eiropā. “Šarolē ir atzīta par labāko gaļas liellopu šķirni ne tikai Francijā, tā ir šķirne, kura ir populāra visā Eiropā. Ganāmpulkam iepirkām dzīvniekus, pēc mūsu domām, vienā no labākajām šķirnes audzētavām Francijā, kuras īpašnieks jau trešajā paaudzē nodarbojas ar Šarolē govju audzēšanu,” saimnieks savulaik stāstīja Agro Topam.

Arī Ilūkstes novada Šederes pagasta saimniecība S Kalni savu liellopu skaitu dubultojis. Pirms dažiem gadiem šajā ganāmpulkā bija 114 Šarolē dzīvnieki, bet nu jau 209. Šarolē šķirnei pievērsušies arī daudzi jauni audzētāji, kuri izveidojuši lielus ganāmpulkus. Tā Turcijas pilsoņiem piederošā uzņēmuma SIA Zennun LV ganāmpulkā dominē Šarolē dzīvnieki. Zennun LV pērk no Latvijas saimniekiem līdz 300 kg smagus dzīvniekus, tur tos savā eksporta savākšanas punktā karantīnā Vallē un ved uz Turciju, kur savā ģimenes fermā audzē bullīšus līdz tonnai, ko dzīvnieks sasniedzot 15–18 mēnešos.

Pilns raksts žurnāla ” Agrotops” 2016.g.jūnija numurā

Pievienot komentāru