Laukos
Bizness

Gardēžu klases titulu ieguvušas Zālītes, Penkules un Pūņu skolu klases 0

Foto LETA

Pēc pavārmākslas kokursa, ko kopā ar Latvijā labi zināmiem pavāriem un ēēdienu ekspertiem rīkoja ” Rimi Latvija”, īpašās meistarklasēs noskaidroti organizētā skolu konkursa Gardēžu klase uzvarētāji. Izvērtējot visu desmit finālā iekļuvušo klašu veikumu, 2017. gada Gardēžu klases titulu iegūst Zālītes speciālās internātpamatskolas 9.p klase, Penkules pamatskolas 5. klase un Pūņu pamatskolas 9.klase. Savukārt sociālās tīkla Facebook lietotāju simpātiju balvu ieguvusi Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klase.

Lai rosinātu jauniešus ikdienā arvien biežāk galdā celt veselīgas maltītes, trīs meistarīgākās klases, kurām visveiksmīgāk konkursa laikā bija izdevies apliecināt savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību uz pašu gatavotu ēdienu, konkursa noslēguma pasākumā 23. maijā Rīgā saņems “Rimi” dāvanu kartes 150 eiro vērtībā.

Savukārt Facebook lietotāju simpātiju balvas ieguvēji – Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klase, kuras pašgatavotās maltītes videorecepti sociālās vietnes lietotāji mēneša laikā noskatījušies 4974 un dalījušies ar to 197 reizes, saņems dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Konkursa finālā, kas norisinājās no 19. aprīļa līdz 12. maijam, piedalījās desmit klases no dažādām Latvijas skolām. Skolēni kopā ar uztura speciālisti Olgu Ļubinu apguva veselīgu maltīšu pagatavošanas prasmes, iepazinās ar mazāk pazīstamiem, veselīgiem produktiem un ieguva pamatzināšanas par sabalansētu uzturu. Tāpat skolēni konkursa īpašajās meistarklasēs mācījās aprēķināt sāls un cukura daudzumu iecienītākajos našķos un uzzināja, kādu ietekmi uz cilvēka veselību un labsajūtu atstāj pārmērīga šo pārtikas piedevu uzņemšana.

Konkursa Gardēžu klase pirmās sezonas finālistu sniegumu meistarklasēs žūrija vērtēja pēc tādiem kritērijiem kā zināšanas par veselīga uztura pamatprincipiem, iesaiste un ieinteresētība, kā arī tīrības, precizitātes darba drošības ievērošana kopīgi gatavotās maltītes tapšanas procesā. Kā liecina Rimi Gardēžu novērojumi, vislielākās grūtības finālistiem sagādāja produktos esošā cukura un sāls daudzuma aprēķināšana, bet jauniešu izbrīnu raisīja fakts, ka arī saldie našķi satur ievērojamu daudzumu sāls.

Rimi organizētā konkursa 5.-9. klašu skolēniem Gardēžu klase mērķis ir pārbaudīt Latvijas skolu jauniešu patiesās zināšanas par veselīgu un sabalansētu uzturu, izglītot un uzlabot viņu ēst gatavošanas prasmes, kā arī vairotu vēlmi ikdienā gatavot veselīgas maltītes.

LA.lv