Laukos
Atpūta

Garšīgākais medus – Viesītē, Vaivē, Kārķos un Rīgā0

Foto: Andris Grīnbergs

Gadskārtējais biškopju vasaras saiets, kas šoreiz notika Salas novada Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī un pulcēja vairāk nekā 1000 dalībnieku no Latvijas malu malām, iepriecināja ar vairākiem pārsteigumiem.

Pagājušajā gadā konkursā “Garšīgākais Latvijas medus” vienīgie vērtētāji bija saieta apmeklētāji, taču tagad, kad žūrijas pārstāvji iepriekš bija mācījušies no Eiropas labākajiem medus vērtētājiem, visvairāk no itāļiem, vērtējums jau bija ne tik daudz pēc subjektīvā principa “tas man garšo labāk, tas ne tik labi”, bet gan profesionālā līmenī. Jo svarīga ir ne vien medus garša, bet arī tīrība, krāsa, smarža un citas īpašības.

“Un tā no vienas nominācijas nonācām pie četrām,” svētku dalībniekiem īsā uzrunā pavēstīja Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. “Šodien mūsu biedrībai ieskandinām 25. gadu, dzīvē jāiet uz priekšu. Agrāk vienā vērtējumā bija pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji, tagad – uzvarētāji četrās nominācijās, un visas vienādi svarīgas.”

Nominācijā “Garšīgākais tumšais medus” uzvaras laurus plūca biškope Maija Malnača ar pļavas ziedu medu no Viesītes “Sinķeļiem”, nominācijā “Garšīgākais gaišais medus”– Guna Karitone ar dažādu ziedu medu no Cēsu novada Vaives pagasta “Jaunbumburiem”, nominācijā “Garšīgākais monoflorais medus” (viena auga ziedu medus) – Ilze Grava-Niķe ar Rīgas liepu ziedu medu no zemnieku saimniecības “Dzintari”, kas atrodas galvaspilsētas Ēnas ielā, nominācijā “Biškopju iecienītākais medus” – Igors Ignatjevs ar meža ziedu medu no Valkas novada Kārķu pagasta zemnieku saimniecības “Dzintari”.

Priecēja arī saieta konkursi “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete”, kurā uzvarēja Ilze Paškova no Smiltenes novada Launkalnes pagasta zemnieku saimniecības “Ceļmalītes”.

Par gardāko medus kūku tika atzīta krāslavietes Annas Krumpānes ceptā. Īpašu skatītāju atsaucību izpelnījās ar biškopību saistītās sportiskās aktivitātes.

Par “biškopju karali” (nācās ātri un pareizi salikt stropu) kļuva Andris Upītis, par “biškopju karalieni” – Eva Apine. “Veiklākā bitenieka” godā tika Arnis Ozoliņš un Linda Agata Rakicka, “Sportiskā biškopja” godā – Kristaps Pete un Renārs Mitrofanovs.

Biškopju saiets

Biškopības biedrības Jēkabpils nodaļas vadītāja Diāna Briede lielu paldies teica biškopjiem, kuri Jēkabpils pansionāta iemītniekiem bija saziedojuši 60 kilogramus medus un palīdzējuši sarīkot Eiropas medus brokastis.

LA.lv