Laukos
Mežsaimniecība

Gerhards: Pastāv iespējas paplašināt sadarbību ar ASV mežsaimniecībā2

Foto – Lita Krone/LETA

Latvijai ir potenciāls ar ASV paplašināt savstarpējo tirdzniecību ar pārtiku un lauksaimniecības precēm, savukārt īpašs labs potenciāls saskatāms nākotnes sadarbībai mežsaimniecībā, pauda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Piektdien ministrs ticies ar ASV vēstnieku Latvijā Džonu Lesliju Kārvailu, un puses apsprieda abu valstu līdzšinējo sadarbību lauksaimniecībā, savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības, pārtikas, zivsaimniecības produkciju un koksnes izstrādājumiem.

Ministrs atzina, ka ASV vienmēr ir bijusi ļoti nozīmīga sadarbības partnere Latvijai, un valsts vienmēr ir ieinteresēta stiprināt un paplašināt divpusējo sadarbību.

“Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar ASV 2018.gadā sasniedza 1,1 miljardu eiro, ierindojot ASV desmitajā vietā starp Latvijas ārvalstu tirdzniecības partneriem. Redzam potenciālu savstarpējās tirdzniecības paplašināšanai ar pārtiku un lauksaimniecības precēm, un īpašu potenciālu saskatu nākotnes sadarbībai mežsaimniecībā,” pauda Gerhards.

Pagājušajā gadā no kopējā eksporta uz ASV pārtikas rūpniecības produkcija veidoja 4%, tikpat veidoja arī koksnes un tās izstrādājumu eksports. Savukārt no ASV uz Latviju pārtikas rūpniecības produkcijas importa veidoja 2% no kopējā importa.

Kopējais preču un pakalpojumu eksports no Latvijas uz ASV 2018.gadā bija 700 miljoni eiro, kas veidoja 3,9% no Latvijas kopējā eksporta, savukārt preču un pakalpojumu imports bija 360,5 miljoni eiro, veidojot 1,9% no Latvijas importa. Pērn eksports no Latvijas uz ASV pieauga par 50% salīdzinājumā ar 2017.gadu, bet imports no ASV – par 44%. ASV 2018.gadā bija Latvijas septītā nozīmīgākā eksporta un 15. nozīmīgākā importa partnere. Tirdzniecības bilance ar ASV pērn bija pozitīva (339,5 miljoni eiro).

Tāpat ministrijā norādīja, ka Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar ASV kopš 2016.gada konstanti ir bijusi pozitīva. Produktu eksportā uz ASV dominē stiprie alkoholiskie dzērieni – degvīns, viskijs, konjaks un citi dzērienu.

Otrajā vietā eksportā uz ASV ierindojās gaļas izstrādājumi un zivju konservi – no brētliņām, sardīnēm, siļķēm, makrelēm u.c. Vēl uz ASV tiek eksporta kakao konditorejas produkcija, kā arī piena un miltu izstrādājumi.

Nozīmīgākā produktu grupa importā no ASV ir bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni, otrajā vietā importa vērtības ziņā ir saldētas zivis, seko augļi un rieksti.

Pozitīva ir arī Latvijas un ASV tirdzniecības bilance ar koksnes produkciju. Latvija uz ASV eksportējusi mēbeles, saplāksni, malku un zāģētus kokmateriālus, savukārt no ASV importējusi papīru, kartonu, dažādus kokmateriālus – no ozola, parketu – un mēbeļu detaļas.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
6 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 3
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Britu ministrei bažas par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt priekšvēlēšanu kampaņu
5 stundas