Laukos
Politika

Gerhards: PVD jānodrošina nepieciešamais atbalsts ikvienam lauksaimniekam3

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) jānodrošina nepieciešamais atbalsts ikvienam lauksaimniekam, primāri sniedzot konsultācijas un informāciju sadarbības īstenošanai un uzlabošanai, trešdien pēc tikšanās ar PVD vadību sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Gerhards tikās ar PVD ģenerāldirektoru Māri Balodi, kā arī vadību. Tikšanās laikā PVD pārstāvji sniedza informāciju par institūcijas sasniegtajiem un sasniedzamajiem mērķiem, kā arī risināmajiem problēmjautājumiem. Pārrunāti galvenie izaicinājumi veterinārajā un pārtikas jomā, tostarp Āfrikas cūku mēra apkarošanas iespējas Latvijā un Eiropas Savienībā (ES), kā arī sociālekonomiski svarīgi dienesta darbības jautājumi – ēnu ekonomikas mazināšana un Zaļā publiskā iepirkuma kontrole.

“PVD ir būtisks atbalsta punkts lauksaimniekiem, tādēļ PVD jānodrošina nepieciešamais atbalsts ikvienam lauksaimniekam, primāri sniedzot konsultācijas un informāciju sadarbības īstenošanai un uzlabošanai. Tādi kontroles mehānismi kā sodu piemērošana ir jāizmanto tikai sekundāri un tikai tad, kad tas tik tiešām ir nepieciešams. PVD ir jābūt institūcijai, kurā ikviens var saskatīt valsts atbalstu, nevis iestādi, kuras mērķis ir tikai kādu sodīt,” norādīja Gerhards.

Tikšanās laikā pārrunāti arī veterinārās un pārtikas jomas galvenie jautājumi par plānotajiem antimikrobiālās rezistences mazināšanas pasākumiem Latvijā, par dzīvnieku veselības stāvokli valstī – saistībā ar reģistrējamajām infekcijas slimībām, par tendencēm ES un potenciālajiem draudiem Latvijas produktīvajiem dzīvniekiem, kā arī zaļā publiskā iepirkuma pārraudzības un kontroles nozīme Latvijas uzņēmēju konkurētspējas veicināšanai.

“Zaļais publiskais iepirkums ir būtiska atbalsta forma vietējiem uzņēmējiem. Normatīvi paredz Latvijas uzņēmēju konkurētspējas veicināšanu valsts un pašvaldību institūciju iepirkumos. Taču tas, ko mēs redzam šobrīd – ir nepieciešama šī likuma ievērošanas kontrole, lai arvien vairāk valsts un pašvaldību iestādēs – bērnudārzos, skolās, slimnīcās u.tml. tiktu iegādāti vietējā ražojuma produkti un pakalpojumi. Lai šo uzdevumu īstenotu, ir svarīgi parūpēties par PVD atbildīgo speciālistu atalgojuma celšanu, lai tas būtu konkurētspējīgs,” sacīja Gerhards.

LA.lv