Laukos
Politika

Gerhards: Vides un klimata prasības nedrīkst mazināt lauksaimniecības dzīvotspēju1

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Vides un klimata prasību kopumam ir jābūt samērīgam ar dalībvalstīm piešķirto Eiropas Savienības (ES) finansējumu, nemazinot attiecīgās valsts lauksaimnieku konkurētspēju, pirms nākamnedēļ plānotā ES nozares ministru sanāksmes norādījis zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Pirmdien, 15. aprīlī, Gerhards dosies uz ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmi Luksemburgā, kur turpināsies dalībvalstu diskusijas par ES Kopējās lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020. gada. Plānots, ka šajā sanāksmē dalībvalstu ministri diskutēs par klimata un vides prasībām KLP nākotnē.

“Vides un klimata pasākumiem jābūt pietiekami līdzsvarotiem attiecībā pret ES atbalsta finansējuma apjomu, jo šīs prasības nedrīkst mazināt lauksaimniecības dzīvotspēju un konkurētspēju vienotajā tirgū,” tā Latvijas pozīciju definē ministrs.

Savukārt otrdien, 16. aprīlī, Gerhards Strasbūrā kopā ar Lietuvas un Igaunijas lauksaimniecības ministriem tiksies ar ES budžeta un cilvēkresursu komisāru Ginteru Etingeru, ar kuru Baltijas valstu ministri apspriedīs ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, uzverot nepieciešamību beidzot ieviest taisnīgus tiešos maksājumus visu dalībvalstu lauksaimniekiem.

Baltijas valstu ministri arī uzsvērs nepieciešamību nodrošināt tādu finansējumu lauku attīstībai, kā rezultātā Baltijas valstu lauksaimnieki būtu vienlīdzīgos konkurences apstākļos ar pārējo ES valstu zemniekiem.

LA.lv