Laukos
Dārzeņi un augļi

“Getliņi” sāk tirgot jaunās sezonas gurķus0

Gurķu siltumnīcas Getliņi Eko kompleksā. Foto LETA

Šodien sākas SIA “Getliņi EKO” gurķu jaunā sezona, informē uzņēmuma pārstāve Linda Vītola-Baranova. Gurķus pārdos uzņēmuma veikalā poligona “Getliņi” teritorijā, kā arī pārtikas tirdzniecības ķēdēs, kur tirdzniecību nodrošina vairumtirgotājs.

Oktobra otrajā pusē jauno “Getliņi” ražu papildinās arī oranžie un sarkanie tomāti.

Uzņēmuma agronoms audzēšanai ir izvēlējies garo un īso gurķu šķirnes. Uzņēmuma veikalā tiks tirgotas abas gurķu šķirnes, to cena ir 1,45 eiro/kg par garajiem gurķiem un 2,45 eiro/kg par īsajiem gurķiem.

Pārtikas tirdzniecības veikalu ķēdēs pārdošanā būs tikai garo gurķu šķirne. Plānots, ka sezonas laikā, kas turpināsies no oktobra līdz jūlijam, ik nedēļu tiks novāktas 10-12 tonnas gurķu.

Gurķu audzēšana ir “Getliņu” jaunais plāns lauksaimniecības virziena attīstībā, kas papildina tomātu audzēšanu. Gurķu audzēšana notiek 2017. gada vasarā atklātajā 3.siltumnīcas kārtā, kas ir izveidota kā augsti tehnoloģiska gurķu audzēšanai piemērota siltumnīca. Tajā ir izmantots led apgaismojums un siltumnīca ir pirmā šada veida siltumnīca pasaulē, kur gurķu audzēšanai tiek izmantots full-led apgaismojums.

Drīzumā uzņēmums plāno sākt arī gurķu mazsālīšanu un fasēšanu.

Siltumnīca ir 0,3 hektārus plaša, piemērota gurķu intensīvai audzēšanai ziemā, izmantojot apgaismojumu un rekuperācijas iekārtas. Gurķu stādu izvēlē un audzēšanā “Getliņi EKO” cieši sadarbojas ar eksperimentālajām siltumnīcām, kuras attīsta uzņēmums PHILIPS, lai izceltu tās gurķu sugas, kuras ir piemērotas audzēšanai ziemā.

SIA “Getliņi EKO” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Energobloka saražotais siltums tiek izmantots “Getliņi EKO” siltumnīcu apsildei, nodrošinot vidi lauksaimnieciskajai ražošanai gada aukstajos mēnešos. Siltumnīcu izveide poligona teritorijā, kur elektrības ražošanas rezultātā rodas siltums, ir reti izplatīta, bet pārbaudīta videi draudzīga pieredze citos Eiropas poligonos. To īsteno Holande un Zviedrija.

LA.lv