Laukos
Graudkopība

Graudu iepircējs “Agerona” biznesa attīstībai piesaista 14 miljonus eiro0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: F64

Graudu vairumtirdzniecības uzņēmums “Agerona” piesaistījis bankas “BlueOrange” finansējumu 14 miljonu eiro apmērā lauksaimniecības preču tirdzniecības darījumu finansēšanai, informēja uzņēmumā.

Bankas piešķirtā kredītlīnija 2019.gadā ļāvusi paplašināt produktu klāstu, apgūt jaunus tirgus, kā arī palielināt apgrozījumu.

Uzņēmums “Agerona” nodarbojas ar graudu, rapšu, pākšaugu un citu Latvijā audzētu lauksaimniecības kultūru iepirkumu un tālāku eksportu. 2018.gadā uzņēmums realizēja vairāk nekā 418 000 tonnas dažādu produktu, sasniedzot 66,547 miljonu eiro apgrozījumu.

Produkcija galvenokārt tiek iepirkta no lauksaimniekiem Latvijā. 2019.gadā vien uzņēmums vietējā tirgū iepirka vairāk nekā 330 000 tonnas dažādu lauksaimniecības produktu – kviešus, auzas, rapsi, pupas, zirņus, griķus un citas kultūras.

Aptuveni ceturtā daļa realizētās produkcijas tiek iepirkta arī Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā un Kazahstānā.

“Piešķirtais finansējums ļāvis kāpināt uzņēmuma apgrozījumu, nodrošināt stabilu atbalstu mūsu galvenajiem klientiem – lauksaimniekiem viņu ražotās produkcijas tālākai realizācijai un apgūt jaunus noieta tirgus. Tāpat šobrīd aktīvi plānojam uzņēmuma attīstību ražošanas jomā,” norāda “Agerona” izpilddirektors Jaroslavs Orbidāns.

Kompānija sadarbojas ar vairāk nekā 400 Latvijas lauksaimniekiem, tai skaitā bioloģiskajām saimniecībām, kas veido aptuveni 10% no eksporta kopēja apmēra. Uzņēmuma produkcijas galvenie noieta tirgi ir Eiropas Savienības valstis – Vācija, Dānija, Lielbritānija, Polija, Vācija, kā arī pārējā Eiropa, piemēram, Norvēģija.

Tāpat produkcija tiek realizēta Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīs, kā arī Ķīnā.

Vietējā tirgū tiek pārdoti 5-10% iepirktās produkcijas.

“Uzņēmumam piešķirtā kredītlīnija ļauj operatīvi pielāgoties tirgus situācijai, iepērkot un realizējot graudkopības produktus. Finansējums piešķirts, izprotot uzņēmuma darbības specifiku, jo banka jau vēsturiski finansē lauksaimniecības un lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības uzņēmumus visā Baltijā,” norāda “BlueOrange” valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Agerona” pagājušajā gadā strādāja ar 66,547 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 255 828 eiro.

“Agerona” reģistrēta 2009.gadā, pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Lietuvas “Agerona”, patiesā labuma guvēji ir divi Dānijas pilsoņi un viens Lietuvas pilsonis.

LA.lv