Laukos
Bizness

Graudu vairumtirgotāja “Agerona” apgrozījums pērn – 57 miljoni eiro0

Foto Uldis Graudiņš

Jelgavā reģistrētā graudu vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Agerona” apgrozījums aizvadītajā gadā bija 57,194 miljoni eiro, kas ir par 31,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa bija 104 647 eiro salīdzinājumā ar iepriekšēā gada 203 047 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadība norāda, ka uzņēmums nesasniedza plānoto peļņas apmēru, jo graudu rekordraža Krievijā un tās produkcijas veiksmīga eksportēšana radīja spēcīgu konkurenci Eiropas Savienības (ES) valstīs. Pārprodukcijas rezultātā būtiski kavējās iepirktās produkcijas realizācija, līdz ar to krājumi noliktavās radīja papildus izdevumus, kuri iepriekš budžetā netika paredzēti.

Vadība arī atgādina, ka pērn uzņēmums guva līdz šim nepieredzētu apgrozījuma apmēru. “Agerona” ir finansiāli stabila un spēj segt savas saistības, kā arī nodrošināt investoru plāna izpildi.

Turpmākajos gados kompānija plāno turpināt attīstīties, maksimāli samazinot riskus, kā arī sniegt efektīvus, drošus un kvalitatīvus pakalpojumus klientiem. Tāpat uzņēmums iecerējis turpināt attīstīt un paplašināt realizācijas tirgu iepirktajai produkcijai, piedāvāt arvien jaunu pakalpojumu klāstu, ieviešot minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecību un turpināt aktīvi strādāt pie izveidotās graudu tirdzniecības platformas un sasniegt plānoto peļņu, ievērojot kompānijas īpašnieku norādījumus.

Īpašnieku skatījumā kā būtiski faktori uzņēmuma turpmākai pozitīvai attīstībai ir iegūtais stabilais un elastīgais sadarbības partneris papildus finanšu piesaistei. Vadības ieskatā stabila, spēcīga un profesionāla komanda spēs realizēt uzņēmuma mērķus un gūt plānoto peļņu 2018.gadā.

“Agerona” reģistrēta 2009.gadā, pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Lietuvā reģistrētais uzņēmums “Agerona”.

LA.lv