Laukos
Graudkopība

Graudus kuļ cauru diennakti; raža solās būt laba0


Labības lauki Jelgavas pusē.
Labības lauki Jelgavas pusē.
Foto LETA

Ņemot vērā ražas novēlošanos laikapstākļu dēļ, graudu kulšana Latvijā šogad ilgs vismaz līdz septembra vidum, prognozē uzņēmuma AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Viņš teica, ka, neraugoties uz pavasara salnu un vēsās vasaras dēļ iekavējušos graudu veģetāciju, patlaban graudu kulšana rit pilnā sparā. Tā kā zemnieki uz saviem laukiem strādā cauru diennakti, “Dobeles dzirnavnieks” graudu pieņemšanas laiku pielāgojis kulšanas intensitātei.

“Ir dienas, kad Dobeles pieņemšanas punktā tiek ievestas pat 10 000 un vairāk tonnas graudu, kas ir ārkārtīgi liels daudzums ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas mērogā. Vēlu sākusies, graudu kulšana šosezon ilgs vismaz līdz septembra vidum. Kopumā prognozējam, ka raža būs laba, graudiem ir arī laba kvalitāte,” sacīja Amsils.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra dati liecina, ka kopumā graudaugi šogad aizņem 706 500 ha, kur ziemāju platības ir 374 900 ha. Jūlijā kopražas prognoze ir 689 700 tonnas.

Pērn graudu kopraža bija 2,703 miljoni tonnu, tikmēr visu laiku rekords tika sasniegts 2015.gadā, kad tika novākts 3,01 miljons tonnu graudu.

LA.lv