Laukos
Bizness

“Grāvendāle” nespēj atkopties pēc Krievijas embargo zaudējumiem; uzņēmums likvidēts0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 14.novembra lēmumu izbeigts gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA “Grāvendāle” maksātnespējas process un uzņēmums ir likvidēts, liecina Maksātnespējas administrācijas mājaslapā pieejamā informācija.

Šāds lēmums pieņemts pamatojoties uz kompānijas maksātnespējas procesa administratora Raivja Tauriņa iesniegumu par maksātnespējas procesa izbeigšanu, kurā norādīts, ka “Grāvendāles” kreditoriem ir nosūtīti paziņojumi par prasījumu segšanas plāna izpildi un no viņiem nav saņemti iebildumi.

Lēmums par maksātnespējas procesa izbeigšanu nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada februārī tika ierosināts “Grāvendāles” tiesiskās aizsardzības process (TAP), kurš tika izbeigts tā paša gada 5.septembrī, jo TAP plāns neatbilda Maksātnespējas likuma prasībām.

Arī iepriekš – jau 2014.gada augustā – uzņēmumam tika ierosināta prasība par maksātnespējas procesa ierosināšanu, ko Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa pēc mēneša atcēla, jo uzņēmums norēķinājās par 20 000 eiro parādu ar prasības ierosinātāju.

Problēmas “Grāvendālē” sākās 2015.gadā, kad uzņēmuma vadība atzina – finanšu rādītāju krass kritums skaidrojams ar Krievijas tirgus zaudēšanu, kur tika eksportēti teju 50% saražotās produkcijas. Krievijas 2014.gada augustā noteiktais pārtikas produkcijas importa aizliegums, kā arī cūku mēra un putnu gripas epidēmijas būtiski samazināja gaļas pārtikas produktu realizāciju kopējā tirgū. Iznākumā uzņēmums cieta viena miljona eiro zaudējumus un tā arī nespēja atjaunot iepriekšējo veiksmīgo darbību.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Grāvendāle” 2014.gadā strādājusi ar viena miljona eiro zaudējumiem salīdzinājumā ar 21 594 eiro peļņu 2013.gadā, bet apgrozījums samazinājās no 3,27 miljoniem eiro 2013.gadā līdz 2,56 miljoniem 2014.gadā.

“Grāvendāle” nodarbojās ar dažāda veida desu, kūpinājumu pastēšu ražošanu, izmantojot Latvijā iepirktu liellopu un putnu gaļu, savukārt cūkgaļa galvenokārt tika iepirkta Polijā.

“Grāvendāle” reģistrēta 2008.gadā, pamatkapitāls ir 496 810 eiro. Uzņēmuma īpašnieki – Grigorijs Burē ar 58,96% kapitāldaļu un Inna Edidoviča ar 41,04% kapitāldaļu.

LA.lv