Laukos
Politika

Grībauskaite: Lietuvas zemkopības ministrs nedrīkst palikt amatā0

Foto – LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ceturtdien paziņojusi, ka zemkopības ministrs Broņus Markausks, kurš tiek kritizēts par to, ka viņa māte bez īpašnieku atļaujas izmanto zemes gabalus lauksaimniecības vajadzībām, nevar palikt ministra amatā.

“Uzskatu, ka tādam ministram nav ne politisku, ne morālu tiesību palikt amatā. Viņš tās ir zaudējis,” sacīja Grībauskaite intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio.

Pēc viņas teiktā, ministra reputācija kaitēs Lietuvas tēlam sarunās ar Eiropas Savienību par lauksaimniecības finansējumu pēc 2020.gada.

“Nevaru iedomāties, kā tāds cilvēks izskatīsies vai arī izliksies caurskatāms, tikumīgs un politiski atbildīgs,” sacīja Lietuvas prezidente.

“Ja valdības vadītājs un valdošais vairākums uzskatīs, ka tāds ministrs viņiem der, man ir ļoti žēl, ka mums ir tāds valdošais vairākums,” piebilda Grībauskaite.

Reaģējot uz šiem ministres izteikumiem, Markausks paziņoja, ka lēmumu, vai palikt ministra amatā, pieņems nākamajā nedēļā pēc tam, kad būs ticies ar premjerministru Sauļu Skverneli un Zaļo un zemnieku savienības frakciju.

“Protams, ka tā ir nepatīkama situācija, un protams, ka prezidentes viedoklis ir ļoti svarīgs, tomēr es esmu politiķis un komandas cilvēks. Man ir jātiekas gan ar premjeru, gan ar frakciju, un tad jāpieņem lēmums,” ziņu aģentūrai BNS teica Markausks.

Portāls “15min.lt” ziņoja, ka Broņus Markauska māte Sofija Markauskiene vairāk nekā piecus gadus izmanto zemes gabalus Klaipēdas rajonā bez to īpašnieku atļaujas. Viens no zemes īpašniekiem apgalvoja, ka pats maksā zemes nodokli un nav devis ministra ģimenei atļauju izmantot viņa zemi. Savukārt Markauska māte par šiem zemes gabaliem saņem maksājumus no Lietuvas Nacionālās maksājumu aģentūras.

LA.lv