Laukos
Politika

Grībauskaite mudina lauksaimniekus investēt Apvienotajos Arābu Emirātos 0

foto: AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kas ieradusies oficiālā vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos, mudinājusi lietuviešu lauksaimniekus, kā arī moderno tehnoloģiju speciālistus apgūt šīs Persijas līča valsts tirgu un nostiprināties tajā.

Kā norādīts prezidentes preses dienesta paziņojumā, vizītes laikā pabeigta gaļas un olu eksporta sertifikātu saskaņošana, kas var pavērt Lietuvai tirdzniecības ceļus uz visu Persijas līča reģionu. Pašlaik Lietuvas uzņēmumi uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem eksportē labību, piena produktus un zivis, bet gaļai un olām īpašo prasību dēļ šis tirgus līdz šim bijis slēgts.

Prezidente arī norādījusi, ka Lietuvas zinātnieku prasmes var noderēt lāzeru tehnoloģiju centra attīstīšanā jaundibinātajā Masdaras zinātnes un tehnoloģiju universitātē Abū Dabī, savukārt uzņēmēji Apvienotajiem Arābu Emirātiem var piedāvāt saules baterijas.

Grībauskaiti šai braucienā pavada ārlietu ministrs Lins Linkevičs, enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičiūns un uzņēmēju delegācija.

Vizītes laikā Lietuvas prezidente tikusies ar AAE troņmantnieku šeihu Mohammedu bin Zāidu al Nahaijānu. Trešdien paredzēts parakstīt abu valstu vienošanos par ekonomisko sadarbību un memorandus par sadarbības veicināšanu uzņēmējdarbībā un atjaunojamajā enerģētikā.

Dubaijā pirmo reizi notiks Lietuvas un AAE uzņēmējdarbības forums.

Kā liecina Lietuvas Statistikas departamenta dati, pērn divpusējās tirdzniecības apgrozījums starp Lietuvu un AAE sasniedza aptuveni 82 miljonus eiro, un gandrīz 77 miljonus no šīs summas veidoja Lietuvas eksports.

Tikmēr tiešo AAE investīciju apjoms Lietuvā sasniedz gandrīz miljonu eiro, bet datu par Lietuvas investīcijām Apvienotajos Arābu Emirātos nav.

AAE pēdējā laikā cenšas samazināt valsts ekonomikas atkarību no naftas eksporta.

LA.lv