Laukos
Bizness

“Grobiņai” šogad apgrozījuma izrāviens0

Foto LETA

Kažokzvēru fermas AS “Grobiņa” apgrozījums deviņos mēnešos bija 3,129 miljoni eiro, kas ir par 18,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet deviņus mēnešus uzņēmums šogad noslēdzis ar zaudējumiem 1,161 miljonu eiro apmērā, kas ir 3,5 reizes mazāk salīdzinājumā ar zaudējumiem pērn šajā laika posmā, liecina uzņēmuma deviņu mēnešu pārskata dati.

Uzņēmuma apgrozījums pērn deviņos mēnešos bija 2,647 miljoni eiro, bet zaudējumi tolaik bija 4,023 miljoni eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka šogad uzņēmums realizēja 118 150 ūdeļādas par vidējo cenu 26,44 eiro gabalā, kamēr 2016.gada deviņos mēnešos tika realizētas 131 249 ūdeļu ādas par vidējo cenu 20,17 eiro gabalā.

Lai gan šajā gadā uzņēmuma ūdeļādu vidējā realizācijas cena Somijas izsoļu namā pārsniedza ūdeļādu vidējo izsoles realizācijas cenu pagājušā gada attiecīgajā periodā, tomēr “Grobiņas” produkcija šā gada deviņos mēnešos tika realizēta zem pašizmaksas kažokādu nozares krīzes dēļ.

Kompānijas vadība atgādina, ka “Grobiņa” iesniegusi tiesā pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu, lai varētu iegūt finanšu stabilitāti pēc 2016.gada krīzes kažokādu audzēšanas nozarē. Pērn, 29.jūnijā Liepājas tiesa apstiprināja kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, bet ar 2017.gada 3. marta Liepājas tiesas lēmumu tas tika grozīts. Līdz ar to šogad kompānija turpina saimniecisko darbību atbilstoši plānam.

“Grobiņa” audzē ūdeles kažokādu ieguvei. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv