Laukos
Bizness

Hāgas tiesa aizliedz Beniluksa valstīs izplatīt Rīgā ražoto degvīnu “Stolichnaya” un “Moskovskaya”0

Foto LETA

Lai gan Nīderlandes tiesa apstiprinājusi Krievijas valsts tiesības Beniluksa valstīs izmantot degvīna preču zīmes “Stolichnaya”, “Stoli” un “Moskovskaya”, Latvijas lielākā alkoholisko dzērienu ražotāja “Latvijas balzams” kopējos ražošanas un pārdošanas apjomus tas neietekmēs. Centrālie degvīna eksporta tirgi saglabājas nemainīgi – ASV, Itālija, Spānija, Apvienotā Karaliste, Kanāda un Grieķija, informē uzņēmumā.

“Latvijas balzams” pārstāvji atzīmē, ka šis Hāgas tiesas jaunākais lēmums attiecas tikai uz preču zīmju “Stolichnaya”, “Stoli” un “Moskovskaya” realizāciju tieši Beniluksa valsīs. Neskaitot Beniluksu, “SPI” grupai un tās sabiedrotajiem preču zīmes ir reģistrētas vairāk nekā 180 valstīs.

““Stolichnaya” un “Moskovskaya” zīmolu dzērieni netika pārdoti Beniluksa valstīs jau kopš 2015. gada. Tomēr provizoriski vērtējot, minētais tiesas spriedums skartu ļoti mazu daļu biznesa, iespējams, tikai 1% no kopējā ražošanas apjoma. Tāpēc šis spriedums neietekmēs “Latvijas balzams” darbību,” norādīja “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns.

Vienlaikus viņš informēja, ka “SPI” grupa šo lēmumu pāŗsūdzēs Nīderlandes Augstākajā tiesā.

Kā ziņots iepriekš, jau pirms diviem gadiem Nīderlandes tiesa nolēma, ka degvīna zīmoli “Stolichnaya” un “Moskovskaya” pieder Krievijai, kuras juridiskā cīņa par šīm prečuzīmēm ar uzņēmēju Juriju Šefleru ilgst jau vairāk nekām desmit gadu.

Toreiz Roterdamas rajona tiesa nolēma, ka Šeflera Nīderlandes kompānijai “Spirits International” ir jānodod prečzīmes tiesības Krievijas valstij vai jāmaksā sods 100 tūkstošu eiro apmērā un papildu sods 50 tūkstoši eiro dienā.

Spriedums uzleka par pienākumu Šeflera kompānijai pārtraukt degvīna “Stolichnaya” un “Moskovskaya” pārdošanu Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā.

Tiesāšanās par zīmoliem sākās 2003.gadā. Spriedums paredz, ka “Spirits International” ir jāsamaksā Krievijai par zaudējumiem, kas tai radušies laikā, kamēr kompānija izmantoja abus zīmolus. Lēmums ir precedents attiecībā uz citām prasībām, kas šajā jautājumā iesniegtas tiesās visā pasaulē, tostarp ASV, Austrālijā, Šveicē un 12 Eiropas Savienības valstīs, aģentūrai “Bloomberg” teicis Krieviju pārstāvošās juridiskās kompānijas “Hoyng Monegier” advokāts Joriss van Manens.

“Jurijs Šeflers pārņēma savā īpašumā prečzīmes pēc Padomju Savienības sabrukuma, un kopš tā laika ir tās izmantojis,” paziņojumā norādīja “Hoyng Monegier”

Spriedums “nav pareizs, ņemot vērā faktus”, paziņoja “Spirits International” īpašniece “SPI Group”. “Mēs pārbaudām visas savas iespējas nākamajiem soļiem. Jebkurā gadījumā lēmums ietekmē vien nelielu daļu no mūsu tirgus visā pasaulē,” piebilsts grupas paziņojumā.

Dzērienu ražotājs “Spirits International” ietilpst “SPI Group”. Tajā ir arī “Latvijas balzams”, kur tiek ražots degvīns “Stolichnaya” un “Moskovskaya”.

LA.lv