Laukos
Tehnika

Hannoverē demonstrē jaunu lauksaimniecības datu savākšanas platformu0

Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Novembrī notikušajā lauksaimniecības tehnikas industrijas izstādē Vācijā, Hannoverē, cita starpā tika demonstrēta jauna tehnoloģija – datu apmaiņas platforma Agrirouter, ko kopīgi izgudrojušas tādas kompānijas kā DKE Data, AGCO International, Amazonen-Werke KG, Grimme, Horsch Maschinen, Kuhn Lemken un citas. Šī tehnoloģija izstādē tika apbalvota arī ar vienu no 29 sudraba medaļām.

Runājot par aizvien nopietnāku lauksaimnieciskās ražošanas digitalizāciju, lielās kompānijas kaut kā mēģina salikt kopā savu oriģinalitāti ar apstākli, ka klientiem tomēr ir arī citu ražotāju tehnika. Salīdzinājumā ar minēto mazās un vidējās kompānijas vienas pašas faktiski nespēj tikt ar to galā. Lai arī kā būtu, pašiem zemniekiem viens no svarīgākajiem apstākļiem ir un paliek datu drošums un suverenitāte.


Agrirouter
ir universāla datu apmaiņas platforma, kas paredzēta zemniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir dažādu ražotāju lauksaimniecības mašīnas. Platforma paredzēta, lai vienkāršotu darba procedūras un padarītu lietotājiem visu šo sistēmu ekonomiski patīkamāku. Tikai datu lietotājs pats var noteikt, kam un uz cik ilgu laiku nodos lietošanā savus datus.


Sistēmas darbojas tā, ka Agrirouter
tikai pārsūta datus, tos nesaglabājot. Tādējādi pirmo reizi visi pieejamie dati tiek savākti vienkopus, kooperējoties visām minēto ražotāju saimniecības menedžmenta sistēmām. Tā Agrirouter dod iespēju lauksaimniekam spert platu soli pretī tālākajai ražošanas procesa digitalizācijai.

Vairāk par izstādi lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv