Laukos
Tehnika

Hannoveres izstādē ‘John Deer’ demonstrē jaunu stūrēšanas sistēmu traktoriem0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavoja Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Starptautiskās lauksaimniecības tehnikas izstādes “Agritechnica 2017”, kas notiek no 12. līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, inovāciju žūrija izskatīja vairākus simtus inovāciju pieteikumu, piešķirot divas zelta un 29 sudraba medaļas.

Viens no sudraba medaļas laureātiem ir John Deere GmbH&Co. radītā, traktorā integrēta darba mašīnas stūrēšanas sistēma AutoTrac Implement Guidance

Augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošana pamazām kļūst par tēmu, ko visai kritiski apskata gan patērētāji, gan sabiedrība kopumā. Tieši tāpēc mehāniskā nezāļu apkarošana rušināmkultūrām kļūst aizvien aktuālāka. Tagad tehnikas ražotājiem nopietni jādomā, lai savas mašīnas pēc iespējas sekmīgāk pielāgotu jaunajiem apstākļiem.


AutoTrac Implement Guidance
(darba mašīnas stūrēšana) ir aktīvā stūrēšanas sistēma rušināmkultūru kultivatoriem. Sistēma tiek darbināta no traktora un nodrošina, ka kultivatora darbīgās daļas uzrušina augsni precīzi starp rindām, netraumējot augus. Tradicionālā stūrējamā rāmja vietā jaunajā konceptā kultivatora darbīgās daļas tiek centrētas, izmantojot traktora aizmugurējās uzkares sistēmas stabilizatorus.

Stabilizatori tiek regulēti, izmantojot traktorā integrētu sistēmu, kas nodrošina atgriezenisko saiti ar informāciju par kultivatora darbīgo daļu stāvokli konkrētajā brīdī. Sistēma analizē uz kultivatora esošās kameras sūtītos signālus un izskaitļo darbīgo daļu atrašanās stāvokli attiecībā pret kultūraugu rindām, vienlaikus koriģējot arī darbīgo daļu centrējumu.

Lai uzlabotu kultivatora gaitas stabilitāti un nepieļautu liekas sānkustības, īpaši strādājot slīpumos un ar lielu darba ātrumu, kultivatora konstrukcijā iestrādāti hidrauliski paceļami un nolaižami disku naži. Atkarībā no signāla kvalitātes sistēma spēj kontrolēt arī agregāta darba ātrumu. Tai tāpat ir arī agregāta pozīcijas fiksēšanas un datu pārraides funkcija.

Uzlabojot kultivatora konstrukciju, ir radīta iespēja kultivatoru piekabināt tuvāk traktoram, kas savukārt nodrošina stabilāku mašīnas stūrēšanas sistēmas darbību.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa
Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv