Laukos
Tehnika

Hannoveres izstādes “Agritechnika 2017” jauninājums – ideāls kombains braukšanai arī pa ceļiem0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

IDEAL – ideāls kombains braukšanai pa ceļiem

(AGCO International GmbH sadarbībā ar AGCO GmbH – Fendt, AGCO Deutschland GmbH – Massey Ferguson)


Vācijas pilsētā Hannoverē no 12. līdz 18.novembrim notiks ikgadējā lauksaimniecības tehnikas industrijas izstāde “Agritechnica 2017”. Izstādes inovāciju žūrija jau izskatījusi vairākus simtus inovāciju pieteikumu, piešķirot zelta un sudraba medaļas. Starp sudraba godalgu saņēmējiem – arī šveiciešu AGCO International GmbH kombains IDEAl, kurš ir ideāls ne tikai tīrumā, bet arī braukšanai pa ceļiem.

Lielas jaudas kombainu turpmākai attīstībai arvien vairāk problēmu rada platuma ierobežojumi, kas noteikti, tiem pārvietojoties pa koplietošanas ceļiem. Jaunais AGCO firmas kombains IDEAL ir vienīgais lielas jaudas kombains, kura platums transporta stāvoklī nav lielāks par 3,3 m. Tas panākts, samazinot kuļmašīnas platumu līdz 1,4 m. Tajā ir ievietoti divi 4,85 m gari aksiālie rotori ar sevišķi garām kulšanas un nošķiršanas virsmām.

Rotorus, kuru diametrs ir 0,6 m, darbina ar diviem 480 kW motoriem. Mazākas jaudas kombaini IDEAL tiek nokomplektēti tikai ar vienu rotoru.

Firmas AGCO kombainos IDEAL jau vairākus gadus ir visvairāk dažādu jauninājumu, kas uzlabo to darba kvalitāti, tostarp jaunā sensoru sistēma, kas kontrolē kulšanas un atdalīšanas procesus, kā arī tīrīšanu. Tā ir laba bāze ceļā uz tehnoloģisko procesu automatizēto vadību.
Vairāk par izstādes jaunumiem lasiet šeit

Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa
Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv