Laukos
Graudkopība

“Hanzas maiznīcas” pirks miltus no vietējo zemnieku rudziem0


 AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis (no kreisās), “Klidziņas” saimniece Laima Klidziņa un  “Hanzas Maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs
AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis (no kreisās), “Klidziņas” saimniece Laima Klidziņa un “Hanzas Maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs
AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis (no kreisās), “Klidziņas” saimniece Laima Klidziņa un “Hanzas Maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs

AS “Hanzas maiznīcas” līdz ar jauno ražas sezonu iegādāsies miltus no vietējo zemnieku audzētiem graudiem. Uzņēmums jau vienojies ar AS “Rīgas Dzirnavnieks” par miltu piegādi, kas samalti tikai no Latvijā izaudzētu rudzu graudiem.

Kā norādīja “Hanzas maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs, jau līdz šim uzņēmums sadarbojās ar vietējiem miltu ražotājiem, kas piegādāja miltus no vietējiem graudiem. ” Taču šobrīd speram soli tālāk un esam vienojušies ar “Rīgas Dzirnavnieks” par šo miltu izcelsmes izsekojamību, kas ļauj mums noteikt, kurā Latvijas saimniecībā graudi ir izaudzēti. Tādā veidā mēs varam garantēt, ka katrs mūsu ražotnē izceptais maizes kukulis nāk no vietējiem laukiem,” teica Mihņevičs.

Savukārt “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis atgādināja, ka Latvijā ir senas rudzu audzēšanas tradīcijas, kas ļauj izaudzēt labas kvalitātes graudus un iegūt augstas kvalitātes rudzu miltus. Mēs sadarbojamies ar vairāk nekā 30 saimniecībām Latvijā, kas audzē rudzus un varam garantēt to augsto kvalitāti. Mums ir gandarījums, ka ražotājs izvēlas Latvijā izaudzētu graudu miltus – tas ir augstākais novērtējums zemniekiem un motivācija viņiem tos audzēt vietējam patēriņam, nevis graudu eksportam uz ārvalstīm. Uzņēmums plāno līdzīgu vienošanos noslēgt arī ar pārējiem piegādātājiem par citiem miltu veidiem”.

“Rīgas Dzirnavnieks” pārstāvis arī atzina, ka šogad varētu būt labs ražas gads. Par to liecina jau nokultie un atvestie rudzi. Šobrīd jau rudzu kulšana Latvijas laukos tuvojas noslēgumam.

“Hanzas maiznīcas” piedāvā ap 40 dažādu svaigās maizes produktu, sortimentā ir tādu zīmolu rudzu maizes kā “Kuršu”, “Klasiskā” un “Ģimenes”. “Kuršu” rudzu maize ir pirktākā Latvijā un “Hanzas Maiznīcas” saražo ap 4,5 miljonu kukulīšu gadā.

“Hanzas maiznīcas” īpašnieks Somijas uzņēmums “Vaasan Oy” kopš pagājušā gada jūnija ir kļuvis par starptautiskā Zviedrijas koncerna “Lantmännen ek. för” sastāvdaļu.

LA.lv