Laukos
Gaļa un zivis

Iedzīvotājiem esot tendence izvēlēties dārgākus gaļas produktus0

Foto LETA

Iedzīvotājiem ir tendence izvēlēties kvalitatīvus un nedaudz dārgākus gaļas produktus, kas pozitīvi atsaucas arī uz gaļas pārstrādes uzņēmumu apgrozījumu, raksturojot šā gada patēriņa tendences, sacīja Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un AS “Rēzeknes gaļas kombināts” padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

Viņš piebilda, ka Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk sākuši domāt arī par veselīgu uzturu, kas ietekmē arī gaļas patēriņu.

“Ja iepriekš latvieši ļoti maz patērēja liellopu gaļu, tad pēdējā gada laikā liellopu gaļas patēriņš ir nedaudz palielinājies,” sacīja Piteronoks. Pēc viņa teiktā, jēra un liellopa gaļa ir ekoloģiski tīrākas nekā, piemēram, putnu gaļa vai cūkgaļa, tāpēc liellopu gaļu cilvēki sākuši iegādāties nedaudz vairāk.

Piteronoks arī prognozēja, ka nākamgad gaļas pārstrādātājiem nav sagadāmi jauni satricinājumi salīdzinājumā ar šo gadu. Joprojām saglabāsies salīdzinoši augsta konkurence un cīņa par patērētājiem, kā arī citas iepriekšējo gadu aktualitātes.

LA.lv