Laukos
Tehnika

Ieskats John Deere, New Holland un TMC Cancela gada jaunumos 0

Foto: LETA

Sagatavots pēc ražotāju un tīmekļa informācijas
John Deere izstrādājis jaunas paaudzes kultivatoru
Kompānija John Deere laidusi klajā divus jaunās paaudzes kultivatorus mulčētājus. Par šiem jaunumiem kļuvuši modeļi John Deere 2230 un 2330. Kompānijas mārketinga menedžeris Džareds Kārneijs teicis, ka jaunās paaudzes kultivatoru konstrukcijā ieviestas būtiskas izmaiņas. Tie ievērojami atšķiroties no konkurentu ražojumiem, un viņš cer, ka John Deere klienti jaunumu novērtēs. Jaunie agregāti spēšot strādāt ar ātrumu 16 km/h, un klientu piedāvājumam būšot plaša darba platumu izvēle.
Pagaidām jaunie kultivatora mulčētāja modeļi pieejami vien Amerikas tirgum.


New Holland jaunās savācējpreses
Janvārī Lielbritānijā notikušajā izstādē Lamma 2017 kompānija New Holland pirmoreiz demonstrēja savu jauno lielgabarīta ķīpotāju un divus rituļu ietinējus.
Jaunais flagmanis, kas ieguvis nosaukumu Big Baler 1290 Plus, ir jaunākais un gabarītu ziņā vislielākais savācējprešu modelis, ko izstrādājusi kompānija New Holland. Tas aprīkots ar tādām sistēmām kā IntelliCruise, traktora ātruma automātiskās regulēšanas funkciju, kā arī SmartFill – sistēmu, kas mēra apstrādājamās kultūras plūsmas ātrumu, nodrošinot vienmērīgāku ķīpu veidošanos. Tiem, kas dod priekšroku darbam ar rituļiem, kompānija savam savācējprešu klāstam pievienojusi jaunus modeļus – Roll Baler 125 un 125 Combi. Roll Baler 125 aprīkots ar atjaunotu savācēju, kas pirmoreiz parādījies modeļiem Big Baler un Roll Belt ar darba platumu 2,3 metri, bet tagad kļuvis par 30 cm garāks.
Augu aptveres un padeves uz kameru augsto kvalitāti nodrošina piecas grābekļa sijas ar divizciļņu pievadu un regulējamu pakari.Modeļos Roll Baler 125 Combi un Roll Baler 135 Ultra kompānija New Holland demonstrē plēvju ietīšanas inovatīvo sistēmu. Tajā tiek izmantota hidrauliskā piespiedu padeve, kas dod iespēju iepriekš plēvi izstiept un, pateicoties pakotāja turekļiem, nodrošināt daudz akurātāku un drošāku ietīšanu. Sistēmā vienlaikus ietilpst trīs plēves vai tīkla rituļi līdz 140 cm platumā. Jauno modeļu ietīšanas ātrums palielinājies par 20%, un tas ievērojami paaugstina mašīnas produktivitāti. Kā vēl vienu atjaunotās sērijas savācējprešu jaunumu var minēt Roll-Belt ar variatīvo kameru un atjaunoto IntelliBale sistēmu.

Spāņu uznāciens mulčētāju tirgū
Eiropas tirgū šogad parādījies jauns uzkarināmais rotējošais mulčētājs, ko ražojusi spāņu kompānija TMC Cancela. Jaunās mašīnas piemērotas ganību virspusējai apstrādei un augu atlieku smalcināšanai. Modelim DX-200, kura darba platums ir 2 metri, ir viens rotors, un to var agregatēt ar traktoru līdz 80 ZS. Bet trīsrotoru modelis DXP3-360 ar darba platumu 3,6 m, pēc ražotāju teiktā, vairāk piemērots darbam ar 120 ZS traktoru. Divi šā modeļa rotori stiprinās pie kustīgajām sānu sekcijām, kas ir saliekamas, tādējādi samazinot mulčētāja transporta platumu līdz 1,05 metriem. Mulčētājam ar vienu rotoru aprīkots pagrieziena stats ar ķēžu ierobežotājiem, bet saliekamajam modelim ir lokšņu karkass un koniskas formas stiegroti statņi visā sānu sekcijas garumā. Sekcijas pacelšana notiek ar bloku mehānisma palīdzību, kam ir trose un viens vertikālais hidrocilindrs. Uz abām sekcijām uzstādītās piespiedu aizciršanās iekārtas nodrošina sekciju nekustīgumu transportēšanas laikā. Speciālās ķēdes, kas uzstādītas platformas priekšpusē un aizmugurē, aizsargā mulčētāja darbīgās daļas no akmeņiem, vienlaikus netraucējot strādāt ar blīvi augošiem augiem. Pēc izvēles mulčētājus var aprīkot ar ķēdēm krūmāju apgriešanai vai diviem rotējošiem nažiem, kas, radot gaisa plūsmu, paceļ vieglos stiebrus un nodrošina vienmērīgu griezumu.

Pilns raksts žurnāla “Agrotops” 2017.g.februāra numurā


LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Skandināvu ‘elfi’, Lietuvas čigānalus un klasika. “Riga Craft Beer Weekend” pulcēsies labākie meistaralus darītāji
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Foto. Latvijas armijas parāde valsts simtgadē
6 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Tiešraide: Latvijas Nacionālā teātra koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Desmitiem tūkstošu cilvēku noskatās Latvijas simtgades salūtu
1 stunda
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Dažāda augstuma karogi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades lāpu gājiena kolonna Rīgā izstiepjas garāka par kilometru
4 stundas