Laukos
Tehnika

Vāciešiem jauna tehnoloģija lauksaimniecības datu automatizēšanai tālrunī0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vācijā, Hannoverē novembra vidū notikušajā izstādē “Agrotechnica 2017” viens no jauninājumiem bija vācu izstrādātā lauksaimniecības datu automatizēšanas sistēma viedtālrunī Farmdok, kas žūrijas vērtējumā ieguva arī vienu no 29 sudraba medaļām.

Lauksaimniecības datu reģistrēšanai tiek pievērsta aizvien lielāka vērība. Viena lieta, ka lauksaimnieki vēlas kļūt aizvien attīstītāki un modernāki, tomēr dati, kas apstrādāti un reģistrēti, ir arī ļoti labs pamats, lai optimizētu ražošanas procesus un attīstītu saimniekošanu citā līmenī. Lai varētu pieņemt maksimāli precīzu lēmumu, svarīgi, lai datu apjoms būtu visaptverošs un pietiekams, vienlaikus – jo vienkāršāka datu reģistrēšanas sistēma, jo ticamāk, ka šī detalizētā informācija tiks piereģistrēta un saglabāta.

Farmdok ir lauksaimnieciskajai ražošanai paredzēta programmatūra mobilai un automātiskai datu reģistrēšanai uz lauka, izmantojot viedtālruni vai planšeti. Inovatīvās augsnes apstrādes datu analīzes metodes un GPS dati ļauj virtuāli salīdzināt šādas datu reģistrācijas priekšrocības.


Farmdok TaskPrediction
algoritms reģistrē datus, ieskaitot izmantotā materiāla veidu, daudzumus un darbā izmantotās mašīnas veidu. Vēlamais reģistrējamo datu veids tiek piedāvāts, uzsākot katru konkrētu darbu. Šādā veidā tiek panākts ideāls rezultāts, jo, pateicoties analīzei, faktiski iespējams savākt maksimāli ticamus datus. WorkCognition algoritms tiek izmantots, lai droši noteiktu/prognozētu apstrādājamās un jau apstrādātās platības. Tas ļauj nodalīt lauka darbus no transporta, tāpat arī analizēt/prognozēt nepieciešamās noslodzes.

Zemnieku galvenie ieguvumi ir ietaupītais laiks un precīzāka datu uzskaite bez papildu ieguldījumiem. Tā kā vienkārši izmantojamajai sistēmai nav nepieciešamas nekādas papildu iekārtas, tā ideāli piemērota, lai lētā veidā digitalizētu ražošanas datu pierakstu gan zemniekiem, gan mašīnu ringiem, gan pakalpojumu sniedzējiem.

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv