Laukos
Tehnika

Noteiks padomjlaika traktortehnikas vadītāja apliecības apmaiņas kārtību0

Foto: VTUA

Plāno paredzēt vienotu traktortehnikas vadītāja apliecības un speciālās traktortehnikas vadītāja apliecības apmaiņas termiņu un kārtību, paredz grozījumi traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas kārtībā, ko ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

Grozījumi MK noteikumos nepieciešami, lai ieviestu skaidru kārtību, kā bijušās Latvijas PSR izdotajās traktortehnikas vadītāja apliecībās norādītās kategorijas pielīdzina jaunajām kategorijām.

Zemkopības ministrijā (ZM) skaidro, ka spēkā esošajos noteikumos nav konkrēti noteikts, kā VTUA var apmainīt bijušās Latvijas PSR izdotās traktortehnikas vadītāja apliecības, kā arī nav noteikta kārtība, kā bijušās Latvijas PSR izdotajās traktortehnikas vadītāja apliecībās norādītās kategorijas pielīdzina jaunajām kategorijām.

Izmaiņas noteikumos paredz bijušās Latvijas PSR izdotajās traktortehnikas vadītāja apliecībās norādītās kategorijas pielīdzināt jaunajām kategorijām un, apmainot vadītāja apliecību pret “TR2” kategorijas vadītāja apliecību, tajā papildus ierakstīt arī “TR1” kategoriju, kaut arī “TR2” kategorijā ietilpst visi traktori, tostarp “TR1” kategorijas traktori. Tas ir nepieciešams, lai rastu vienotu izpratni par personu tiesībām vadīt konkrētas kategorijas traktoru.

Tāpat izmaiņas paredz noteikt, ka laikā no 2009.gada 1.janvāra līdz 13.oktobrim piešķirto traktortehnikas vadītāja A kategoriju pielīdzina “TR1” un “TR2” kategorijai.

ZM skaidro, ka šādas izmaiņas veiktas, jo patlaban nav iespējams korekti apmainīt to personu traktortehnikas vadītāja A kategorijas apliecības pret “TR1” un “TR2” kategorijas vadītāja apliecību, ja tā apmainīta laikā no 2009.gada 1.janvāra līdz 13.oktobrim 2018.gada 1.septembrī spēku zaudējušās traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtības nepilnību dēļ.

Tāpat izmaiņas paredz, ka, apmainot speciālās traktortehnikas vadītāja apliecību pret kategorijas “cita pašgājēja tehnika” vadītāja apliecību vai traktortehnikas vadītāja apliecību pret “H” kategorijas vadītāja apliecību, tās pielīdzinās “TR4” kategorijai, ja vadīšanas eksāmens bija kārtots uz pašizgāzēja jeb tā saucamā dampera. Tādējādi personām nebūs jākārto eksāmeni “TR4” kategorijas vadītāja apliecības saņemšanai, lai tās pēc vadītāja apliecības maiņas varētu turpināt vadīt damperu.

Grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos “Traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas un atjaunošanas kārtība” vēl jāskata valdībā.

LA.lv