Laukos
Graudkopība

Igaunijā prognozē par 40% zemāku graudaugu ražību nekā pērn0

Foto – Dainis Bušmanis

Vidējā graudaugu ražība Igaunijā šogad var izrādīties gandrīz par 40% zemāka nekā pērn un par trešo daļu zemāka nekā pēdējo piecu gadu vidējais rādītājs, lēsusi Igaunijas Lauksaimniecības un tirdzniecības kamera.

Deviņi no desmit tās aptaujātajiem ražotājiem saka, ka viņu uzņēmumos šogad labības raža ir vismaz par 30% zemāka nekā pagājušajā gadā, turklāt ražība ir ļoti dažāda atkarībā gan no reģiona, gan audzējamās kultūras un svārstās no pustonnas līdz piecām sešām tonnām, pastāstījis Lauksaimniecības un tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs Romets Sermuss. Pēc viņa teiktā, salīdzinājumā ar 2017.gadu ražība kritusies visām kultūrām, vienīgi ar pākšaugiem situācija ir “puslīdz normāla”.

Paredzams, ka vasaras miežiem, ar ko Igaunijā apsētas vislielākās platības, raža būs par 45% zemāka nekā pērn, bet otrajai izplatītākajai kultūrai – vasaras kviešiem – par trešo daļu zemāka.

Kā ļauj prognozēt Lauksaimniecības un tirdzniecības kameras veiktā aptauja, kopējā graudaugu un pākšaugu raža Igaunijā šogad būs par trešdaļu zemāka nekā pērn. Arī aptaujātie piena un gaļas liellopu un aitu audzētāji neslēpj bažas, ka lopbarību nāksies piepirkt, bet cūku un mājputnu audzētāji satraukti par barības cenu celšanos un tās pieejamību Igaunijas tirgū.

LA.lv