Laukos
Politika

Igaunijā sešus cilvēkus tur aizdomās par ES subsīdiju izkrāpšanu kokapstrādē miljons eiro apmērā1

Foto – LETA

Igaunijā pagājušajā nedēļā aizdomās par Eiropas Savienības subsīdiju izkrāpšanu vairāk nekā miljona eiro apmērā vai šādas krāpniecības atbalstīšanu uz laiku aizturēti pieci vīrieši un viena sieviete, pirmdien paziņojusi Igaunijas Valsts prokuratūra.

Tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem ir aizdomas, ka divi no aizdomās turētajiem, kas identificēti kā Madiss un Marika, laikā no 2010. līdz 2016.gadam iesnieguši Lauksaimniecības reģistru un informācijas departamentam (PRIA) astoņus pieteikumus un Vides investīciju centram (KIK) divus pieteikumus dažādu iekārtu iegādei kokapstrādes uzņēmuma vajadzībām.

Uzrādot fiktīvus cenu piedāvājumus un virkni safabricētu darījumu, aizdomās turētie maldinājuši abas institūcijas, lai izvairītos ieguldīt projektā savu līdzmaksājumu. Balstoties uz šiem nepatiesajiem pieteikumiem, PRIA un KIK viņiem izmaksājuši mazliet vairāk par miljonu eiro. Vēl četri krāpniecības mēģinājumi palikuši nepabeigti.

Kā norādījusi valsts prokurore Eve Oleska, šīs krāpnieciskās darbības acīmredzot bijušas ļoti rūpīgi pārdomātas.

Igaunijas Centrālās kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas biroja vadītājs Janeks Māziks uzskata, ka šī krimināllieta ļauj spriest par to, kā cilvēki specializējas ES subsīdiju izkrāpšanā.

“ES dotācijas ir mūsu kopīgā nauda un to piešķiršanai jābūt tik caurskatāmai, cik vien iespējams,” viņš uzsvēris.

LA.lv