Laukos
Politika

Igaunijā šonedēļ notiks starptautiskā projekta “Miera maize” konference0

Foto – Ivars Bušmanis

Ceturtdien, 27. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) Sangastē, Igaunijā piedalīsies starptautiskā projekta “Miera maize” (“Peace Bread”) piektajā lauksaimniecības konferencē “Reģionālā un starptautiskā sadarbība: vietējais kļūst globāls”, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Projekta “Miera maize” forums “Miers un lauksaimniecība” šogad norisināsies no 26. līdz 28. septembrim, divās valstīs – Igaunijā un Latvijā. Foruma laikā Sangastes pilī Igaunijā un Ķoņu dzirnavās Latvijā notiks piektā lauksaimniecības konference “Reģionālā un starptautiskā sadarbība: vietējais kļūst globāls”, kurā piedalīsies lauksaimniecības nozares vadītāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji no projektā iesaistītajām valstīm – Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Bulgārijas, Čehijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Slovākijas un Ungārijas, kā arī pārstāvji no Ukrainas un Somijas.

Foruma laikā rudzu “Miera maizi” ceps Naukšēnu novada Ķoņu dzirnavās, un Latvija un Igaunija “Miera maizes” stafeti simboliski nodos Lietuvai.

ZM atgādina, ka starpvalstu projekts “Miera maize” radās, pieminot pirms 29 gadiem notikušo Berlīnes mūra un dzelzs priekškara krišanu. Par godu šim vēsturiskajam brīdim, kas atkal apvienoja valstis un tautas, jau gadskārtēji tiek izcepta Miera maize.

Maizi cep no rudziem, ko 2012. gadā ievāca Berlīnē, bijušajā Bernauas ielas “mirušajā” Berlīnes mūra robežzonā. Rudzi no Berlīnes mūra zonas kopš 2013. gada tiek gadskārtēji iesēti tajās Viduseiropas un Austrumeiropas valstīs, kuras “aukstā kara” laikā dzīvoja aiz dzelzs priekškara, bet nu kļuvušas par Eiropas Savienības dalībvalstīm. Pēc ražas novākšanas daļa izaudzēto graudu ceļo atpakaļ uz Berlīni un kopā ar Barnauas ielas rudziem tiek samalti miltos un iecepti simboliskajā Miera maizē.

“Miera maizes” rudzi Latvijā pagājušajā rudenī tika iesēti Sēļu pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”.

LA.lv