Cūkkopība, Gaļa un zivis

Igaunijas fermā ar 6800 cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris

Igaunijas Pārtikas un veterinārais dienests atklājis Āfrikas cūku mēri (ĀCM) kompānijas “Linnamae Peekon” fermā Lēnes apriņķa Oru ciemā, kur tiek turētas 6800 cūkas.

Pirmdienas rītā dienests saņēmis informāciju, ka šai fermā pieaugusi dzīvnieku mirstība. Veicot beigto cūku audu un lopbarības paraugu analīzes, fermā konstatēts ĀCM uzliesmojums.Ap fermu nekavējoties izveidotas zonas, kurās noteikti cūku un cūkgaļas transportēšanas ierobežojumi. Sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, lai noteiktu, kā infekcija nonākusi šai fermā, savukārt dzīvnieki tiks likvidēti.

Igaunijas Pārtikas un veterinārais dienests minēto fermu pēdējo reizi pārbaudīja augusta beigās. Tobrīd tur netika konstatēti nekādi biodrošības noteikumu pārkāpumi un arī analīzes neuzrādīja ĀCM klātbūtni.

Šogad tas ir trešais gadījums, kad Igaunijā cūku fermā konstatēts ĀCM. Slimība visai plaši izplatīta tuvējās valstīs – līdz šīm brīdim tā atklāta 75 fermās Polijā un astoņās fermās Lietuvā, tai skaitā vienā kompleksā ar 25 000 dzīvniekiem. Latvijā šogad konstatēti seši mājas cūku inficēšanās gadījumi.

ACM konstatēta arī mežacūkām Čehijā un mājas cūkām Rumānijā.

Pievienot komentāru