Laukos
Politika

Igaunijas lauku lietu ministra darbību izmeklēs īpaša komisija0

Foto: POSTIMEES/SCANPIX/LETA

Igaunijas lauku lietu ministra Marta Jervika darbību izmeklēs īpaša komisija, un, kamēr nebūs zināmi šīs izmeklēšanas rezultāti, Jerviks paliks ministra amatā, ziņo laikraksts “Postimees”.

Tas vēsta, ka par šo izmeklēšanu premjerministrs un Centra partijas līderis Jiri Ratass paziņojis otrdienas vakarā pēc valdošās koalīcijas partijas līderu sanāksmes.

Ratass sacījis, ka komisija nebūs politiska un to vadīs valsts sekretārs Taimars Peterkops, kuram ir valdības kancelejas vadītāja funkcijas.

“Pagaidīsim izmeklēšanas [rezultātus], tas aizņems nedēļu vai desmit dienas, un tas būs galīgais atrisinājums. Šodien šai sarežģītajai situācijai risinājuma nebūs,” teicis Igaunijas premjers.

Lielākā opozīcijas spēka Reformu partijas līdere Kaja Kallasa Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacīja, ka, vērtējot visu, ko Ratass izdarījis premjera amatā, viņasprāt, “var teikt, ka viņš pārdotu Igauniju pie pirmās izdevības, ja tas būtu nepieciešams, lai paliktu premjers”.

“Uzskatu, ka tas nav Igaunijas interesēs,” teica Kallasa un piebilda, ka viņa nekādā gadījumā nebūtu gatava strādāt Ratasa vadītā valdībā.

Savukārt Ratass pieprasīja Kallasai atvainoties par šiem vārdiem.

“Esmu strādājis Igaunijas labā premjera amatā trīs gadus divās dažādās valdībās. Šodien opozīcijas līdere Kaja Kallasa, pēc būtības, apsūdz mani par to, ka gatavojos nodot valsti. Tas ir nopietns personīgs uzbrukums, kuram vajadzīgi nopietni pierādījumi, vai arī ir publiski jāatvainojas,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja Ratass.

Savukārt Kallasa savā blogā ierakstīja, ka ir gatava ņemt atpakaļ savus vārdus par to, ka Ratass būtu gatavs pārdot Igauniju, lai tikai paliktu premjera amatā, ja Ratass jau trešdien atlaidīs Jerviku.

Jau ziņots, ka Reformu partijas parlamenta frakcija pirmdien nolēma sākt vākt deputātu parakstus, pieprasot sarīkot balsojumu par neuzticības izteikšanu lauku lietu ministram Martam Jervikam, kas pārstāv Konservatīvo tautas partiju (EKRE).

EKRE priekšsēdētājs, iekšlietu ministrs Marts Helme un viņa dēls, partijas priekšsēdētāja vietnieks un finanšu ministrs Martins Helme pauduši viedokli, ka Jervikam nav iemesla atkāpties., turklāt Martins Helme sacījis, ka gadījumā, ja Jerviks tiktu atcelts no amata vai piespiests atkāpties, tas nozīmētu valdības sabrukumu.

Igaunijas Ziemeļu apgabala prokuratūra pagājušajā nedēļā sāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai lauku lietu ministra padomnieks Urmass Arumē nav pārkāpis likumu, jo, kā apgalvo Lauksaimniecības reģistru un informācijas sistēmu departaments (PRIA), Arumē traucējis tam izmeklēt konkrētu firmu darbību, kuras viņš savulaik pārstāvējis kā advokāts.

Konflikta centrā ir krāpšanās ar Eiropas Savienības atbalsta līdzekļiem.

Prokuratūra tur aizdomās astoņas juridiskās personas par nepatiesu datu sniegšanu un saskaņā ar Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR informāciju vēlas atprasīt tām kopsummā 1,1 miljonu eiro.

Jerviks piektdien pēc atgriešanās no vizītes Ķīnā žurnālistiem sacīja, ka neesot zinājis par Arumē iespējamo interešu konfliktu un viņam neesot bijis iemesla neticēt savam padomniekam, bet Arumē, kas izteicies, ka interešu konflikta viņam nav, piektdien iesniedza atlūgumu.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
6 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 3
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Britu ministrei bažas par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt priekšvēlēšanu kampaņu
5 stundas