Laukos
Piensaimniecība

Igauņu pienrūpnieka “Valio Eesti” ieņēmumi pērn bijuši rekordlieli0


Lai nopirktu Krievijā iecienīto somu firmas “Valio” ražoto sieru, tagad Krievijas iedzīvotājiem jādodas uz Somiju.
Lai nopirktu Krievijā iecienīto somu firmas “Valio” ražoto sieru, tagad Krievijas iedzīvotājiem jādodas uz Somiju.
Foto – Scanpix

Igaunijas piena pārstrādes uzņēmuma “Valio Eesti”, kas pieder Somijas piena pārstrādes grupai “Valio”, peļņa pērn saglabājas 2017.gada līmenī un bija 3,6 miljoni eiro, bet ieņēmumi sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 122,5 miljonus eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2017.gadā.

“Valio Eesti” vadītājs Maido Solovjovs labo rezultātu galvenokārt saistīja ar spēcīgo kvalitātes zīmi un stabilo pārdošanas apmēru Igaunijā, kā arī pārdošanas apmēra kāpumu citos tirgos.

Pērn kompāniju pozitīvi pārsteidzis Latvijas tirgus, kurā “Alma” zīmola piens apsteidzis vietējos dzeramā piena zīmolus, sacīja Solovjovs.

Tā kā interese par “Valio” siera pārdošanu ir arī islāma valstīs un kopienās, pērn “Valio” notika padziļināta pārbaude un uzņēmums šajā pavasarī ieguva “Halal” sertifikātu.

“Lai gan kompānijas izmaksu bāze ir būtiski pieaugusi saistībā ar darbaspēka, degvielas un citu enerģijas resursu izmaksu kāpumu, spēcīgā konkurence no vietējo un ārvalstu produktu puses neļauj palielināt cenas veikalos tādā tempā, kā pieaug izmaksas. Tādēļ ir svarīgi rast iespējas efektivizēt ražošanu, kas savukārt nozīmē investīcijas,” klāstīja uzņēmuma vadītājs.

2018.gadā “Valio Eesti” investēja 5,9 miljonus eiro, kas ir par vienu miljonu eiro vairāk nekā 2017.gadā. Lielākās investīcijas ieguldītas jaunā ražošanas līnijā un mājas siera ražošanas ceha izbūvē “Valio” rūpnīcā Laevā, kas atrodas Tartu apriņķī. Mājas siera cehs izmaksāja 5,6 miljonus eiro un tas ļauj dubultot saražotās produkcijas apmēru, izmantojot pusi no līdz šim patērētā ūdens.

“Valio Eesti” ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Igaunijā. Tā produkciju tirgo arī Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Grieķijā un ASV.

LA.lv