Laukos
Lauku sēta

Akcijā “Atvērtās dienas laukos” varēs viesoties vairāk nekā 100 saimniecībās0

Foto – Shutterstock

Lai popularizētu laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, kā arī ieinteresētu lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus divas dienas doties prom no pilsētas, iepazīstot lauku dzīvi un nobaudot lauku labumus, maija nogalē tiks rīkota akcija „Atvērtās dienas laukos”. Pasākumu rīko „Lauku ceļotājs”, tā sniedzot pilsētniekiem iespēju atrast saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot tikai laukos.

Šogad akcents ir uz apmeklētājiem atvērtām lauku saimniecībām un vietām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumiem un meistarklasēm – zivju kūpināšana, maizes cepšana, podniecība utt..

Turklāt šī gada jauninājums ir tas, ka akcijā piedalīsies arī Lietuvas saimniecības, kas interesentiem sniegs līdzīgu piedāvājumu, kas ļaus apceļot gan Lietuvas, gan Latvijas saimniecības un iepazīties ar dabiskām vērtībām, ko rada prasmīgi sava aroda meistari. Ceļotājiem būs pieejama karte ar vismaz 100 saimniecībām Latvijā un Lietuvā, kas būs savienotas 10 dažādos ceļošanas maršrutos. Informācija būs pieejama arī Latvijas un Lietuvas lauku tūrisma asociāciju mājas lapās.

Akcijas rīkotāji norāda, ka savu apmeklējumu obligāti jāpiesaka saimniekiem, lai tie var ieplānot uzņemšanu. Tāpat tūristiem ieteicams sarūpēt ceļošanai un lauku videi ērtu apģērbu un apavus. Saimniecībās būs iespēja iegādāties arī laukos ražotu un gatavotu produkciju, tomēr ne visur ir iespējams norēķināties ar bankas karti. Lai vieglāk atrastu saimniecību, ieteicams izmantot saimniecības norādītās GPS adreses vai paņemt līdzi Latvijas autoceļu karti.

Lai uzzinātu, ko katra no saimniecībām piedāvā akcijas dienās, darba laikus un noteikumus, dodieties uz šīs akcijas lapas sadaļu “dalībnieki” un meklējiet informāciju pie konkrētās saimniecības profila

Atvērtās dienas laukos” notiks 2017.gada 27. – 28. maijā. Tās rīko Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Lietuvas Lauku tūrisma asociācija “Atostogos kaime”.

LA.lv