Laukos
Lauku sēta

Ikgadējā tūrisma akcija “Atvērtās dienas laukos” šogad norisināsies maija sākumā0

Lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, biedrība “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Lietuvas lauku tūrisma asociāciju “Atostogos kaime” aicina uz ikgadējo akciju “Atvērtās dienas laukos”.

Kā informē pasākuma rīkotāji, šogad akcija noritēs divās nedēļas nogalēs – 4.-6. maijā Latvijā un 11.-13. maijā Lietuvā.

Atšķirīgi datumi izvēlēti, lai apmeklētāji varētu paspēt apceļot pēc iespējas vairāk saimniecību abās valstīs, kā arī tie, kam nav iespēja apmeklēt akciju kādā no nedēļas nogalēm, to var darīt otrā nedēļas nogalē.

Akcijas laikā apmeklētājiem abās valstīs kopā būs atvērtas vairāk nekā 200 lauku saimniecības, un katra gaidīs viesus ar savu īpašo piedāvājumu. Akcijā piedalās naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. Visus akcijas dalībniekus var atrast akcijas mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas.

Akcijas dienā saimnieki piedāvā atlaides, īpaši sagatavotus pasākumus un programmas, piemēram: par godu valsts svētkiem un Latvijas simtgadei daudzas lauku saimniecības aicina ciemos uz “Baltā galdauta svētkiem” – būs gardumi, koncerti, lauku labumu tirdziņi un izzinošas ekskursijas un kopīga dāvanu sarūpēšana Latvijai. Iedvesmai daži no akcijas piedāvājumiem: “Saldējuma kopā dūcināšana”, “Leģendārās konfektes “Gotiņa” meistarklase”, “Saimnieču un saimnieku svētki”, “Izbaudi ķiploku karalisti”, “Kamielis Murats aicina ciemos”, “100 lavandas Latvijai” dobes izveide, “Olas inkubācijas ceļš- no olas līdz cālim!”, “Mājas siera siešana”, “Medus māksla” un daudzi citi.

Savukārt Lietuvā varēs salīdzināt, kur skaistākas lauku sētas un garšīgāki lauku labumi. Meistardarbnīcā varēs iemācīties izcept tradicionālo lietuviešu šakoti, iztēloties Franciju Lietuvas laukos – gliemežu saimniecībā, izbaudīt lietuviešu pirts tradīcijas, nogaršot – ko lietuvieši gatavo no pašu audzētām kaņepēm.

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus divas dienas doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

“Atvērtās dienas laukos” rīko Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Lietuvas Lauku tūrisma asociācija “Atostogos kaime”.

LA.lv