Laukos
Graudkopība

“Ilgezeem” Portera alus saņem zeltu aldaru sacensībās Madridē0


Konkursa laikā.
Konkursa laikā.
Publicitātes foto.

Alus un kvasa ražotāja SIA “Ilgezzem” darītais Portera kraft alus saņēmis galveno jeb “Grand Gold” balvu alus darītāju sacensībās “Concurso Internacional De Cervezas Artesanas”, kas norisinājās Spānijā, Madridē, informē uzņēmuma pārstāvji.

Konkurss norisinājās 26.septembrī. Tā mērķis bija novērtēt alus daudzveidību un kvalitāti, popularizējot to patērētāju vidū. Konkursā piedalījās alus darītavas no dažādām valstīm ar 157 alus šķirnēm. Vērtēšana notika 14 kategorijās un 29 apakškategorijās. Tika piešķirtas 43 medaļas, no kurām četras ir “Grand Gold”, 21 ir zelta medaļa un pārējās 18 sudraba medaļas.

Šīs ir jau trešās alus darītāju sacensības, kurās piedalījās ražotāji no Spānijas, Beļģijas, Īrijas, Venecuēlas un citām valstīm.

“Kraft sērijas alus ir īpašs ar 150 gadu senām brūvēšanas receptēm, tādēļ lepni varam sēriju saukt par mūsu mantojumu. Esam gandarīti, ka tiesneši ir spējuši novērtēt mūsu alus labākās īpašības, izceļot izteiksmīgo aromātu un sabalansēto garšas buķeti. Tas ir īpaši spēcīgs, blīvs alus, noturēts 60 dienas un tam raksturīga izteikta tumši brūna krāsa un stiprums sasniedz 7,5 alkohola procentu,” sacīja uzņēmuma pārstāve Kristīna Goldtmane.

Viņa arī atzihna, ka uzņēmums aktīvi piedalās starptautiskās izstādēs un tirdzniecības misijās.  Šogad sākts produkcijas eksports uz Spāniju, bet turpmākajos gados plānots attīstīt klasiskā alus ražošanu, jo pieprasījums pēc tā aug.

“Šobrīd to spējam saražot salīdzinoši nelielās partijās. Tieši tādēļ apbalvotais Porter alus Latvijā patlaban pieejams tikai mūsu rūpnīcas veikalos Rīgā un Jelgavā. Eksportam ir sagatavota īpaša produktu sērija, kas atšķiras ar iepakojumu, taču garšas ziņā neatšķiras no Latvijā piedāvātās tās pašas sērijas produktiem,” sacīja Goldtmane.

Iļģuciema dzērienu rūpnīca – alus darītava SIA “Ilgezeem” ražo kvasu, alu un medalu.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, uzņēmums pagājušajā gadā strādāja ar 4,412 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 12,8% – līdz 154 939 eiro.

“Ilgezeem” ir dibināts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder divām privātpersonām – Robertam Volfam un Viktoram Ogņanovam.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas