Laukos

“Daiļrade koks” apgrozījums pērn pieauga par 12,2%0

Foto – Dainis Bušmanis

Latvijas mēbeļu ražotāja SIA “Daiļrade koks” apgrozījums pagājušajā gadā bija 21,778 miljoni eiro, kas ir par 12,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga 2,1 reizi un sasniedza 445 943 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka pārskata gadā uzņēmuma eksports pieauga par 15,5% un preču realizācija vietējā tirgū pieauga par 7,5%. Tajā pašā laikā pieauga materiālu un personāla izmaksas, taču kopumā uzņēmumam izdevās panākt būtisku peļņas pieaugumu. “Panākumu pamatā ir plānveidīga iepriekšējo gadu stratēģijas realizācija un sadarbība ar pārbaudītiem klientiem, tai pat laikā neaizmirstot par ieguldījumiem jaunu modeļu izstrādē un jaunu klientu piesaistē,” teikts vadības ziņojumā.

Vadība arī informē, ka aizvadītā gada rudenī uzņēmums pabeidza īstenot 2015.gada jūnijā uzsākto projektu, kas paredzēja izgatavot un uzstādīt viesnīcas “Kempinski Grand Hotel Riga” iebūvētās mēbeles. Līdz šā gada vidum kompānija plāno realizēt citu projektu, kas paredz apmēbelēt pie viesnīcas “Kempinski Grand Hotel Riga” piederošos apartamentu dzīvokļus.

Pērn kompānija investēja arī Tukuma ražotnes energoefektivitātes uzlabošanā un jaunu iekārtu iegādē. Tāpat uzņēmums investēja 781 000 eiro ēku siltināšanā un iekārtu nomaiņā, kam uzņēmums guva atbalstu arī Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmā “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem apstrādes rūpniecības nozarē”. Projekta īstenošanai piesaistīts arī bankas “SEB” aizdevums. Kopumā šā investīciju ļaus būtiski paaugstināt Tukuma ražotnes energoefektivitāti un kāpināt ražošanas apmērus.

Vadība norāda, ka starp nākošā gada izaicinājumiem ir kāpināt ražošanas apmērus, apgūt jaunus tirgus un meklēt veidus, kā ciešāk sadarboties ar “business to business” (B2B) klientiem, kas pērk no uzņēmuma sagataves saviem ražojumiem. 2018.gadā kompānija plāno kāpināt apgrozījumu par aptuveni 8-10% un sākt sadarbību ar vairākiem jauniem klientiem.

“Daiļrade koks” ir reģistrēta 1993.gadā, pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. Uzņēmums pieder divām privātpersonām – Andrim Jansonam (70%) un Jurim Naglam (30%).

LA.lv