Laukos
Bizness

Informēs, kā ražot drošus, daudzveidīgus un kvalitatīvus dārzeņu konservus0

Foto-Shutterstock

Lai informētu mājražotājus un citus interesentus par to, kā ražot drošus, kvalitatīvus un daudzveidīgus augļu un dārzeņu konservus, oktobrī Zemkopības ministrijā (ZM) tiks rīkots seminārs par un Notiks seminārs par vadlīnijām konservu ražotājiem

Zemkopības ministrija sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu ” BIOR”, Pārtikas veterināro dienestu un Dārzkopības institūtu pabeigusi darbu projektā “Augļu un dārzeņu konservu ražošana. Konservēšanas alternatīvās metodes”.

Līdz ar to projekta īstenotāji 10.oktobrī aicina uz semināru, kurā informēs par jaunajām vadlīnijām un projekta rezultātiem.

Seminārs notiks Zemkopības ministrijas telpās, Republikas laukumā 2, Rīgā, no plkst.10 līdz 13.

Semināram var pieteikties līdz 2. oktobrim pa e-pastu: [email protected], norādot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto uzņēmumu un kontaktinformāciju, vai zvanot pa tālruni 67620526.

Projekta gaitā kopumā aptaujāti vairāk nekā 240 ražotāji. Anketēšanas rezultāti liecina, ka augļu un dārzeņu konservi (hermētiski slēgtā tarā), ko ražo uzņēmēji, galvenokārt ir ievārījumi (62%), sulas (60%), marinēti produkti (55%), dārzeņu salāti (40%) un kompoti (28%). Veicot konservu paraugu mikrobioloģiskās analīzes zinātniskajā institūtā “BIOR”, iegūti rezultāti par ražotās produktu iespējamo piesārņojumu, par ko stāstīs seminārā.

Vadlīniju mērķis ir sniegt palīdzību ražotājiem mikrobioloģiski nekaitīgu, kvalitatīvu un daudzveidīga augu izcelsmes konservu klāsta ražošanā bez lieliem ieguldījumiem tehnoloģiju izstrādē un speciālu iekārtu iegādē.

LA.lv