Laukos
Bizness

Informēs par jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem lauksaimniecībā0

Foto LETA

Lai informētu par jaunākajiem pētījumiem saistībā ar lauksaimniecības nozarēm, Zemkopības ministrijā (ZM) decembrī notiks lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu prezentācija.

Šogad zinātnisko pētījumu projektu prezentācijas notiks divas dienas – pirmais pasākums būs piektdien, 1.decembrī, bet otrais – pēc nedēļas, 8.decembrī.

Plānots, ka lektori informēs par daudzveidīgiem tematiem, piemēram, “Minimālās augsnes apstrādes ietekme uz augsnes auglību”, “Pākšaugi-alternatīva sojas izmantošanai proteīnbagātas spēkbarības ražošanā”, “Meliorācijas ietekmes novērtēšana plūdu riska mazināšanā”, “Minerālmēslu maksimālo normu noteikšana kultūraugiem”, “Graudaugu un rapšu šķirņu izturības izvērtējums pret slimībām”, “Dažādu šķirņu aitu piemērotība kvalitatīvas jēra gaļas ieguvei” un citiem.

Tāpat lektori stāstīs arī par pētījumiem, kuri notiek ārpus ministrijas finansējuma, piemēram, “Par tiešo N2O emisiju no slāpekļa minerālmēslu izmantošanas pētījumiem tipiskos Latvijas apstākļos”, “Ilgtspējīga un atbildīga izstrādāto kūdras purvu apsaimniekošana Latvijā”, “Organisko augšņu devuma novērtējums Latvijas lauksaimniecībā” un citiem.

Plašāka informācija ZM mājaslapā.

Pasākumi notiks ZM ēkā Republikas laukumā 1,23.stāvā, no plkst.9.

LA.lv