Laukos
Gaļa un zivis

Norvēģi modernizēs cūku kompleksu Allažos0

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Norvēģiem piederošais cūkkopības uzņēmums “Baltic Pork” šogad plāno vērienīgu modernizāciju, investīcijām atvēlot 1,44 miljonus eiro.

Uzņēmuma valdes locekle Daiga Ļubka “LB” atklāja, ka investīcijas attieksies uz tehnisko iekārtu vērienīgu rekonstrukciju, savukārt dzīvnieku skaitu pagaidām nav plānots paplašināt. Patlaban Allažu pagasta kompleksā “Krastmalas” tiek turētas nedaudz vairāk kā 10 000 cūkas.

Plānots, ka fermās pilnībā tiks nomainītas dzīvnieku barošanas un dzirdināšanas iekārtas, izbūvēta papildu kūts un aizgaldi, kā arī rekonstruēta esošā un izveidota jauna kūtsmēslu krātuve. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada decembrim.

Kā vēsta “Firmas.lv” dati, “Baltic Pork” apgrozījums 2017. gadā bija 6,64 miljoni eiro salīdzinājumā ar 5,86 miljoniem 2016. gadā, savukārt peļņa sasniedza 1,21 miljonu eiro salīdzinājumā ar 901 193 eiro peļņu iepriekšējā gadā. Aizvadītā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti.

“Baltic Pork” reģistrēta 2000. gadā, pamatkapitāls ir 2 505 020 eiro. “Baltic Pork” pilnībā pieder Norvēģijas uzņēmumam “International Pork Investment”.

LA.lv