Bizness, Īpašums

Izlasi visu rakstu. Krievu miljonārs par Gaiziņu gatavs maksāt divus miljonus

Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas valstij un tautai dāvināt Latvijas augstāko kalnu, taču šajā nodomā saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem. Madonas novada būvvalde liegusi no 44 ha plašā īpašuma nodalīt virsotni, jo tā esot pārāk maza. Lai varētu atšķirt no lielā īpašuma dāvināšanai paredzēto kalnu, kas atrodas aizsargājamā dabas teritorijā, tam esot jābūt ne mazākam par 10 ha, teikts Madonas novada būvvaldes lēmumā.

Ar Apeles kundzi aizvadītā mēneša laikā sazvanījāmies bieži, taču saruna par Gaiziņa likteni tiek atlikta un atlikta – kavējoties atbildes no pašvaldības, bet bez tām skaidrība būšot maza. Kad vaicāju, cik ilgi ir Amerikas latvietes plāni Latvijā, uzzinu – “esmu nopirkusi biļeti tikai vienā virzienā – uz Latviju. Mans uzdevums ir nosargāt Gaiziņu. Lai tajā vienmēr plīvotu sarkanbaltsarkanais karogs.”

Gan viņas, gan citu apkārtnes iedzīvotāju bažas raisa kādreizējās Ķirsona muižas jaunā saimnieka, Krievijas miljonāra, “Latvijas balzama” lielākā akcionāra Jurija Šeflera aktivitātes. Viņa pārstāvētie cilvēki aktīvi uzpērk īpašumus Kaķīša (Viešūra) ezera un Gaiziņkalna apkārtnē. Arī I. Apelei ar Šefleru saistītas personas piedāvājušas gan pirkt, gan iznomāt Gaiziņu, bet to viņa nekad nedarīšot. “Es esmu Gaiziņa sargs. Es nezinu, kam es vairs varu uzticēties. Saprotu savus kaimiņus – viņiem naudas nav, un viņi pārdod. Bet es gribu zināt, kas šeit notiks. Šeflers jau nenāks šeit tūdaliņu dancot. Ko viņš darīs? Tāpēc mūsu ģimene, mani brāļi un māsa, kuri mani pilnvarojuši, vēlamies Gaiziņa virsotni dāvināt Latvijas valstij.”

Pievienot komentāru