Laukos
Politika

Īpašnieks neatzīst vainu krimināllietā par kūtsmēslu noplūdi Jaunbērzē, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi0

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība “Makleri”, kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gāja četri cilvēki. Foto no LA arhīva

Zemnieku saimniecības “Makleri” īpašnieks un vadītājs Edgars Maklers neatzīst savu vainu krimināllietā par 2016.gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi, informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodien lietas iztiesāšana sākta ar pierādījumu pārbaudi, nopratinot daļu liecinieku. Lietas izskatīšana turpināsies rīt, 19.aprīlī, plkst.10.

Grinšpone skaidroja, ka pašlaik apsūdzētais savu vainu uzrādītajā apsūdzībā neatzīst.

Lietu atklātās tiesas sēdēs skata tiesnese Ārija Ulaseviča.

Jau vēstīts, ka prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina. Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas – par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

Kā ziņots, 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Nelaime notika zemnieku saimniecībā “Makleri”, kurai Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Negadījumā bojā gāja tās bijušais īpašnieks – 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece ne noliedza, ne apstiprināja, ka viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs. Viņa informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete.

Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņoja, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.

LA.lv