Laukos
Tehnika

Itāļi izgudro “putekļsūcēju” rukolas novākšanai0

Industrijas izstādē Agritechnica, kas ir pasaulē vadošā lauksaimniecības tehnikas izstāde un reizi divos gados notiek Vācijas pilsētā Hannoverē, apmeklētāji parasti drūzmējas pie populārāko zīmolu stendiem, lai uzzinātu, kādas inovācijas ieviesuši John Deere, Fendt, Claas, Massey Ferguson un citi pasaulē atzītu un visvairāk lietotu zīmolu ražotāji. Taču katras izstāžu halles stūrīšos savu inženieru domu un ideju demonstrē arī mazāk zināmi lauksaimniecības mašīnu un agregātu izgudrotāji un ražotāji. Par viņu dažkārt dīvainajiem izgudrojumiem turpmāk pastāstīsim vairāku rakstu sērijā.

Agregāts Hortech Hoover XL radīts, lai pagarinātu rukolas sējumu kalpošanas laiku. Tas attīra vagas pēc katras ražas novākšanas reizes.

Tāds darbiņš nepieciešams pēc speciālās ražas novākšanas mašīnas izmantošanas, kas nogriež lapas un ievieto tās kastēs. Šā procesa laikā lapu gabaliņi sakrīt atpakaļ vagās un tādējādi samazina nākamo ražu (katra nākamā aprite dod trīs četras reizes mazāku ražu).

Itāļu kompānijas ražojums Hoover XL tiek galā ar šo problēmu, notīrot visus nevēlamos atlikumus. Pateicoties tam, ražu var vākt sešas septiņas reizes sezonā, iztiekot bez atkārtota sējuma.

Saskaņā ar kompānijas loģiku agregāta cena – 70 000 eiro – pilnībā attaisnojoties.


Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv