Laukos
Tehnika

Itāļi sāk ražot monstrozu arklu0

Industrijas izstādē Agritechnica, kas reizi divos gados notiek Vācijas pilsētā Hannoverē, apmeklētāji parasti drūzmējas pie populārāko zīmolu stendiem, lai uzzinātu, kādas inovācijas ieviesuši John Deere, Fendt, Claas, Massey Ferguson un citi visvairāk lietotu zīmolu ražotāji. Taču katras izstāžu halles stūrīšos savu inženieru domu un ideju demonstrē arī mazāk zināmi lauksaimniecības mašīnu un agregātu ražotāji. Par viņu dažkārt dīvainajiem izgudrojumiem turpmāk pastāstīsim vairāku rakstu sērijā.

Moro Aratri monstrozais arkls

Kad runa ir par lielajiem arkliem, ne vienmēr galvenais ir garums. Dažkārt svarīgāka loma ir dziļumam. Itāļu ražotāja Moro Aratri monstrozais arkls no vienas vagas var izrakt vairāk nekā metru zemes.

Parasti šādi agregāti tiek izmantoti meža stādījumu, kā arī vīnogluāju pārstādīšanai. Tas ir pietiekami stingrs, lai pārgrieztu saknes.

Arī kūdrainā augsnē ar māla zemsegu tas tiek izmantots, lai iznestu vairāk zemes virspusē. Masīvās vērstuves pārklātas ar plastmasu, lai māls neliptu klāt.

Atšķirībā no parastā arkla Moro Aratri arklam ir standartizmēra lāpstiņu komplekts, kas izvietotas galveno vērstuvju aizmugurē, lai iegūto vagu pārgrieztu uz pusēm.
Vairāk par līdzīgiem jauninājumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv