Laukos
Bizness

Izsludina biznesa ideju konkursu jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt”0

Lai palīdzētu lauku jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un īstenot biznesa ieceres, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) izsludina ikgadējo konkursu “Laukiem būt”.

Līdz 17. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs aicināts pietiekties konkursam, ko jau sesto reizi organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts Lauku tīkls.

“Konkurss ir turpinājums apmācību ciklam, kas 2017.gada izskaņā notika 26 LLKC birojos visā Latvijā. Mācību laikā jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus. Līdzdalība konkursā ir likumsakarīga iespēja cīnīties par naudas balvām savu biznesa ideju īstenošanai,” norādīja projekta “Laukiem būt!” vadītāja Baiba Gulbe.

Interesenti savus biznesa plānus līdz 17. janvārim aicināti iesūtīt elektroniski uz e-pastu [email protected]

Biznesa plānus var iesniegt trīs kategorijās: lauksaimniecība, nelauksaimnieciskā darbība laukos un lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana.

Konkurss notiks divās kārtās,savukārt kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

Pirmā kārta paredzēta jau februārī, un tās ietvaros prezentēti un vērtēti tiks visi konkursā iesniegtie biznesa plāni. Šīs kārtas noslēgums norisināsies klātienē pasākuma “Izdzīvošanas skola” ietvaros, kad dalībnieki gan prezentēs savas idejas un to prototipus žūrijas locekļiem, gan piedalīsies interaktīvās lekcijās un iepazīsies savā starpā. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 15 finālisti pa pieciem katrā kategorijā.

Otrā kārta norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām.

Pagājušajā gadā konkursā uzvaras laurus plūca jauno uzņēmēju projekti saistībā ar zirgkopību, veterinārmedicīnu un inovācijām augkopībā

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

LA.lv