Bizness, Darbs un izglītība

Izsludina pieteikšanos ikgadējam skolu konkursam “Mūsu mazais pārgājiens”

Zemkopības ministrija (ZM) jau divpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2018”, kurā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Šī gada konkursa moto ir “Mežs un enerģija”. Konkursa uzdevums ir veikt izpēti par koka pārtapšanu enerģijā – siltumenerģijā, būvniecībā, mēbelēs, amatniecībā – galaproduktu veidolā.

Lai piedalītos konkursā, jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par koka pārtapšanu enerģijā Latvijā un pasaulē galaproduktu veidolā. Tāpat jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.

Konkursa darbs jāiesniedz līdz šī gada 16. aprīlim.

Konkursam iesniegtos izpētes darbus komisija vērtēs trīs vecuma grupās – 1.-4. klases, 5.-9. klases, 10.-12. klases un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā, kā arī interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā. Katrā konkursa grupā noteiks trīs uzvarētājus, kuriem segs kādas izzinošas ekskursijas ceļa izdevumus.

Konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums plānots 25.maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Konkursa nolikums pieejams ZM tīmekļvietnē sadaļā “Meža nozare”.

Pievienot komentāru